Settlers 3, problem z instalacją na windows 10

windows10

(awart1881) #1

Witam! Niedawno wpadła mi w ręce gra settlers 3, gdy sprzątałem dom i pamiętam, że kiedyś zagrywałem się w tą produkcję, ale wielu misji nie udało mi się przejść. Aktualnie mam windows 10 i
kiedy próbuję zainstalować tą grę to odpala się komunikat:

Setup is unable to find installation languages in
C:\Windows\SysWOW64\InstallShield\Setup.LID.file.
error 105

Nie rozumiem co to oznacza. Czy jest sposób by zainstalować settlersów na windows 10?
Proszę o pomoc.

(Mark7) #2

Zainstalowałem na Win10 Settlers 3 v.1.60 (Złota Edycja z CD-Action) i chodzi prawie normalnie. Uruchamiać trzeba na prawach administratora (w trybie kompatybilności z XP) ale mimo że, pracuje w trybie pełnoekranowym wokoło ekranu jest biała ramka. W Win7 białej ramki nie ma.

(awart1881) #3

Ponawiam pytanie: Jak zainstalować grę “Settlers 3” złota edycja jeśli wyskakuje błąd który napisałem powyżej. Nwm czy to ważne ale komputer kupiłem w Niemczech tak samo jak i grę.

(bachus) #4

Ale próbowałeś w instalować w trybie kompatybilności?

(marcin20000) #5

To nic nie da:)
Miałem analogiczna sytuację z Master of Orion 3, gra archaiczna, kupiona legalnie, żadna kompatybilność etc nie pomagała. Pomogła dopiero inna kopia gry…

(awart1881) #6

Czyli nie zagram? Mam jakiegoś remake’a pobrać/kupić czy sprzęt trzeba zmienić na starszy?

(krystian3w) #7

Może wystarczy naprawa InstallShield:

https://support.microsoft.com/en-us/help/910816/microsoft-games-installshield-error-messages

(Mark7) #8

Na kompie masz niemiecką wersję Win10 tyle że spolszczoną?

(awart1881) #9

Ogółem mam obie rzeczy niemieckie i grę i kompa.

(marcin20000) #10

Zagrać zagrasz, możliwości jest kilka.
Teoretycznie możesz wykorzystać emulator starego windowa (odpalasz okno z innym systemem - bardziej skomplikowane), druga opcja to właśnie nowa wersja starego oprogramowania. Kuriozalne jest to, że żadnego oficjalnego patcha nie ma (wiek), a gdyby odpalić jakąś cracowaną edycję z “nielegalnego” (nie jestem prawnikiem, trudno mi więc ocenić jaka jest legalność oprogramowania w przypadku “uszkodzenia nośnika” i zainstalowania z innego, mogę się mylić ale korzystanie z kopii na włąsny użytek CHYBA jest chyba dopuszczalne) to pewnie by zadziałała jakimś cudem…

(awart1881) #11

tylko że directx 7.0a, który jest potrzebny do settlersów 3,
też się nie instaluje na windows 10 nawet w trybie zgodności jest po prostu nie kompatybilne.