Settlers 4 - zapytanie/pomoc gra przez internet

Witam,

 

opisują krótko sytuację przejdę do problemu. Mam nadzieję że trafiłem na dobry dział. Razem ze znajomym chcemy pograć w starszą grę jaką są Settlersy 4. Próbowaliśmy już przez Hamachi i Evolve , niestety kończyło się na tym samym. Kolega tworzy grę , wybieramy już rasy itp itd , klikamy żeby wystartowało po czy gra startuje a zaraz potym komunikat “oczekiwanie na gracza” . Po dłuższej chwili komunikat zmiania się na “Gracz (NICK) opuścił gre” a tak na prawdę wgl jej nie opuszczał. Wie ktoś może co zrobić z danym problemem ? Od razu mówie wszystkie firewalle i antywirusy zostały wyłaczone  programy pododawane do wyjątków. 

Czy istnieje jakaś możliwość żeby z własnego komputera zrobić serwer i utworzyć coś na zasadzie bezpośredniego łaczą z drugim komptem przez neta ? 

Dodam że grając przez LAN’a gra działa normalnie, tylko senk w tym że znajomy znajduje się 180 km od mojej miejscowości i nie będzie jeździł specjalnie tylko po to żeby pograć w Settlerów. 

 

Proszę  o pomoc. 

 

No to coś źle konfigurujecie Hamachi, albo jednak któryś z Was ma włączony firewall. Czy np. możecie “pingować” komputery? 

Tak , da się pingować. 

Odpowiednie porty odblokowane? 

Internet mówi, ze settlers 4 potrzebuje 3000, 3105, 8000, 8001, 9007, 9008, 9009, 10000, 10001, 10002 UDP and TCP

 

Połączenie z hamachi masz jako sieć publiczna? Spróbuj zmienić na domową (tak radzą na gogu)

Problem w tym że mam router AirBox z Orange i nie moge znaleźć w nim funkcji przekierowywania portów. 

Próbowałem zmienić hamachi na prywatną ale coś mi nie wychodzi. Wyczytałem w necie że Win10 ma tą funkcje zablokowaną ze względów bezpieczeństwa. 

Problem w tym że mam router AirBox z Orange i nie moge znaleźć w nim funkcji przekierowywania portów. 

Próbowałem zmienić hamachi na prywatną ale coś mi nie wychodzi. Wyczytałem w necie że Win10 ma tą funkcje zablokowaną ze względów bezpieczeństwa.