Settlers IV czarny prostokąt

Witam!

Ostatnio problem ten został rozwiązany przez sterowniki NVIDI na marzec(dla stacjonarnych). Ale wydaje mi się, że sterowniki dla użytkowników laptopów różnią się od tych do stacjonarnych ponieważ u mnie na laptopie z GeForce 9600m GT nadal jest obecny ten czarny prostokąt, może ktoś wie, albo znalazł już rozwiązanie tego?

masz ten prostokąt na dole gdzie są te informacje i po lewej na górze gdy wchodzisz w statystyki gry?

s4errorqs8.jpg

tak jak na tym screenie

Witaj, jak fama głosi winę za czarny prostokąt ponosi karta graficzna. Podobno na starszych sterownikach chodzi dobrze. Ja mam inny problem i proszę o pomoc. Po zainstalowaniu gry na Windows 7 nie mam możliwości ustawiania rozdzielczości. Jest tylko jedna 800x600. Proszę o pomoc. Jak widzę na scrinie u Ciebie da się ustawiać rozdzielczość. Pozdrawiam. jano

Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne ale możesz spróbować tego rozwiązania: otwórz plik GameSettings.cfg w katalogu Config i zmień: Screenmode na 2 dla rozdzielczości 1024x768 lub 3 dla rozdzielczości 1280x1024 i wpisz odpowiednie wartości w zmiennych WindowHeight i WindowWidth. U mnie działa bez problemu.