Settlers IV czarny prostokąt

(mohames) #1

Witam!

Ostatnio problem ten został rozwiązany przez sterowniki NVIDI na marzec(dla stacjonarnych). Ale wydaje mi się, że sterowniki dla użytkowników laptopów różnią się od tych do stacjonarnych ponieważ u mnie na laptopie z GeForce 9600m GT nadal jest obecny ten czarny prostokąt, może ktoś wie, albo znalazł już rozwiązanie tego?

(Warlord5) #2

masz ten prostokąt na dole gdzie są te informacje i po lewej na górze gdy wchodzisz w statystyki gry?

(mohames) #3

s4errorqs8.jpg

tak jak na tym screenie

(system) #4

Witaj, jak fama głosi winę za czarny prostokąt ponosi karta graficzna. Podobno na starszych sterownikach chodzi dobrze. Ja mam inny problem i proszę o pomoc. Po zainstalowaniu gry na Windows 7 nie mam możliwości ustawiania rozdzielczości. Jest tylko jedna 800x600. Proszę o pomoc. Jak widzę na scrinie u Ciebie da się ustawiać rozdzielczość. Pozdrawiam. jano

(Kfirszt) #5

Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne ale możesz spróbować tego rozwiązania: otwórz plik GameSettings.cfg w katalogu Config i zmień: Screenmode na 2 dla rozdzielczości 1024x768 lub 3 dla rozdzielczości 1280x1024 i wpisz odpowiednie wartości w zmiennych WindowHeight i WindowWidth. U mnie działa bez problemu.