Settlers V - Dziedzicwo królów - Poblem

Witam

Mam problem z grą Settlers - Dziedzictwo Królów.

Po zainstalowaniu gry (oryginalnej) po uruchomieniu pojawia się komunikat “Zostało wykryte oprogramowanie emulacji CD/DVD. Proszę wyłączyć emulator i uruchomić grę ponownie”.

Problem podobno dotyczy nowych gier, które mają idiotyczne zabezpieczenie pilnujące czy na kompie nie jest przypadkiem zainstalowany soft emulujący CD.

Mam na kompie Daemoona, którego naprawdę używam w legalnych celach (mam szwankującego CD i wygodniej zrobić sobie obraz i z niego korzystać).

Po wyłączeniu tego programu dalej gra nie daje się uruchomić.

System: Win XP prof. Serwice Pack 2

Widzę dwie możliwości:

  1. Przeinstalować Windowsa nie instalując softu emulującego CD (raczej bez sensu robić to dla jednej gry)

  2. Skombinować cracka no CD do tej gry i tyle - TRUDNO

Pomocy !!

Gra kupiona za cięzki pieniadz i nie działa :frowning:

Moze jest inny program emulujacy: Alcohol, Clone ?

Deamona wylacz totalnie.

Najlepiej poprzez menedzer zadan.

Sprobuj zagrac z plyty.

Jesli pojdzie to dobrze jak z plyty nie idzie to reinstall gry i czyszczonko rejestru i ponowna instalcja i powinno wszystko dzialac jak nalezy.

Daemoona już odinstalowałem, rejestr czyściłem jak umiałem (ręcznie oraz z wykorzystaniem JV12 Power Tools) - dalej gra woła o wyłączenie emulacji CD.

Nie za bardzo uśmiecha mi się format C: i ponowna instalacja Windy :?

Myślę, że jedynym bezbolesnym wyjściem jest crack no cd.

Są jakies inne pomysły ?

Czy posiadasz inne programy typu Alcohol czy Clone ?

Czy pojawia sie ten komunikat gdy masz cd w napedzie ?

Odinstalowywanie Daemona nie bylo konieczne.

Wystarczylo go wylaczyc aby sie nie uruchamial.

Byc moze masz utworzony jakis inny virtualny cd/dvd przez jakis program? On bedzie sprawca calego problemu.

Komunikat pojawia się gdy mam CD w napędzie.

Może faktycznie wystarczyło wyłączyć Daemoona, jednak dla pewności go odinstalowałem.

Dodatkowo jeszcze usunąłem napęd wirtualny który pozostał po deinstalacji w liście urządzeń ukrytych w Managerze urzadzeń.

Po deinslalacji Daemoona zainstalowałem Alkohola. Potem jednak go również odinstalowałem bo problem nie znikł.

Wszystko wydaje się ok, a tu dalej klops.

Wydaje mi się, że producenci gier przesadzili z tym durnym zabezpieczeniem sprawdzającym czy są napędy wirtualne.

Taki ruch tylko ludzi sprowadza do działalności hakerskiej - sam juz szukam cracka no cd

Czyli obecnie nie masz zadnych wirtualnych cd-rom/dvd-rom ?

Jesli wirtualny od Daemona zostal po deinstalacji to zainstaluj go jeszcze raz i usun go Daemonem i potem go wylacz i sprobuj z gra ponownie.

Alcohol rowniez robi zaraz po instalcji virtualny cd/dvd.

Moze na tej samej zasadzie co z Damenem sprobuj

Robiłem już takie kombinacje.

Bawiłem się nawet logiem instalacyjnym Daemoona, usuwając wszystkie wpisy po instalacji.

Obecnie nia mam żadnych wirtualnych CD-romów.

Całkiem możliwe że został jeszcze jakiś śmieć w rejestrze, ale za cholere nie moge go znaleźć.

Podobny problem miał mój koleś, i jedyne co mu pozostało to format c:.

Miałem nadzieje, że może można sobie z tym jakoś inaczej poradzić.

Chyba będę musiał poszukać cracka i już.

:x niewypowiadaj takich kwestii publicznie na tym forum. taka mała rada

No dobra rada, ale jeżeli producenci gier wkładają jakieś idiotyczne zabezpieczenia w wyniku których na legalnym kompie, z legalnym oprogramowaniem nie chodzi legalna gra to niestety ale przestaje mieć skrupuły i otwarcie pytam o cracka !!

I tego cracka legalnie przeslę do producenta gry razem z ghostem systemu oraz prośbą żeby dołączyli jedyne rozwiązanie problemu z ich grą do oficjalnego helpdesku !!

jest na to sposob. mysle ze powinien zadzialac.

wpierw odinstalowac gre calkowicie. wyczyscic rejestr. wylaczyc kompa. wypiac naped cd/dvd. uruchomic. wlaczyc wirtualny. wylaczyc w rejestrze controlset001 , zeby tylko byl wirtual jako zwykly naped. zainstalowac gre i powinno dzialac. no ale to troche kombinatoryka , a za skutki bawienia sie nie recze :twisted:

Nie trzeba robic tak jak pisze kolega toperro.

Wystarczy program StarforceNightmare gdzie klikamy kolejno:

-Disable node

-Pr.Master Off

-Pr.Slave Off

-Sc.Master Off

-Sc.Slave Off

Tworzymy wirtualny dysk (np.Daemon)

I wtedy ladujemy gre z wirtualnego dysku (np.Daemon)

Wtedy dziala na 100%

no to tylko dziekowac , ze taki program jest. bo wypinanie i rejestr do milych prac nie mozna zaliczyc. a ten smieszny Star Force to se moga w buty wcisnac. gierka oryginalna w pudelko i naprzod. szkoda rysowac plytki.

No naprawdę ciekawy sofcik.

Dzięki Patrico.

Jutro sprawdze czy uda sie uruchomić gre w ten sposób (pora juz nieodpowiednia).

Pozdrawiam