Settlersy IV - problem z instalacją

Witam,

mam problem z instalacją gry Settlers IV Złota Edycja. Po wciśnięciu przycisku w autorunie “Install Settlers IV”, obok kursora pojawia się kółko ładowania i… tyle. W żaden sposób nie można wywołać instalacji. Mam Windowsa7 64-bitowego Home Premium. Myślę, że to wina systemu, ponieważ spróbowałem również instalacji na wirtualnym Windowsie XP (VirtualBox) i tam instalacja przebiega pomyślnie, jednak po uruchomieniu gry pojawia się inny problem o następującej treści: Software 3D: Error initializing Graphic Interface! W internecie wyczytałem, że aby Settlersy IV działały pod Win7 należy pobrać pakiet Windows XP Mode with Virtual PC od Microsoftu. Tyle, że ja posiada oryginalną wersję Home Premium, a tenże pakiet jest dostępny tylko dla Professional i 2 jakiś innych, więc nie zamierzam stracić licencji. Nie wiem zupełnie co mam czynić, przeszukałem chyba całe google i nie znalazłem żadnego rozwiązania. Na wirtualnej maszynie próbowałem również pobrać patche do gry, instalować Direxa, jednak to też się na nic zdało.

Pomocy :frowning:

Pozdrawiam

PPM na plik uruchamiający instalator, właściwości, zakładka zgodność i tam ustaw uruchomienie ze zgodnością z XP. Jeśli tak się nie uda, to niestety nic nie zrobisz.

Też próbowałem, nie pomogło.

Nie ma żadnego sposobu? Kilka osób pytałem o Settlersy IV i mówili, że działa im normalnie pod Win7.

Są jakieś zamienniki Virtual PC? Jakieś emulatory czy coś?

Możesz popróbować z różnymi wersjami sterowników do karty graficznej.

Co do zamienników VPC, jest jeszcze VirtualBox, lepszy nawet od VPC - http://www.dobreprogramy.pl/VirtualBox, … 13122.html - ale też wątpię byś uruchomił tam grę, piszą o braku obsługi akceleracji 3D.

Ano właśnie próbowałem też na Virtual Boxie i jak wspomniałem pojawia mi się komunikat przy uruchomieniu gry:

Software 3D: Error initializing Graphic Interface!

Da się coś z tym zrobić?

Wybacz, zapomniałem że o tym wspomniałeś :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie sądzę, by dało się z tym coś zrobić. Czuję, że jedynym wyjściem będzie zainstalowanie na kompie normalnie dwóch systemów, XP i 7.

No trudno, dzięki wielkie za pomoc. :wink:

Przecież settlers IV nie wymaga obsługi 3d, w złotą edycję z ekstra klasyki da się bez problemu grać na virtualboxie, Czasami działa też normalnie na win7 ale tu sporo zależy od karty graficznej, na gt520 odpalała bez problemu na 9600gt były artefakty (czarne prostokąty).

To nie rozumiem dlaczego problem jest u mnie? Odnośnie karty to mam właśnie tego GeForce GT 520M. :?

To było jednak 525mx, ale na 520m też powinno działać, na win64 grałem kilka dni temu i nie miałem żadnych problemów.

Może masz inną wersję gry, u mnie wszystko było po polsku.

Tak wygląda moje pudełko: http://www.cdprojekt.pl/upl/2009_07/games/9819002.jpg

Też mam z Ekstra klasyki, pudełko identyczne, więc wersja ta sama.