Setup.exe instalki Windows 10. Wirus?

Pobrałem instalkę Win10 1709. Na www.virustotal.com sprawdzam plik Setup.exe a jakiś Cylance wykrywa iż to wirus. Reszta kaspersky, Bitdefender itp nie wykrywają zagrożenia. Czy może ktoś kto ma instalkę Win10 1709 wysłać plik do skanowania na tę stronę ? Pewnie te zagrożenie to Fake ale wolę się upewnić że plik jest czysty.

Też jestem przekonany że to fp, widać nie mają jeszcze w bazie dla danej wersji językowej ustawionego pliku jako zaufany (albo nawalił Microsoft w tej kwestii z plikiem).


Co do skanu to mogę jutro powrzucać na Virustotala skan plików setup.exe dla polskiej wersji językowej x64 i x86.

Na przyszłość, chcesz mieć na 100% oryginalną instalkę Windows 10 ??

Użyj narzędzia od Microsoft czyli Windows 10 Media Creation Tool. Będziesz miał pewność, że masz czysty obraz bez niechcianych “dodatków”.

Inny link to https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/

Przepraszam :slight_smile:

  1. Pobierałem ze strony Microsoftu za pomocą Media Creation Tool
  2. Ten link co jest w poście to prowadzi do strony która skanuje pliki, wejdź a się przekonasz.

"Nie popieramy to warezu od złodziei, więc wykasuj ten link, który podałeś w poście."
A linijkę wyżej nie rozumiem tego o co Ci mogło chodzić…

1 polubienie

:small_red_triangle: Nie widziałem takiego, a nie zapisał się w historii zmian :small_red_triangle:

@anon15811022 Przepraszam, źle odczytałem i nie odpisałem zbyt mądrze :slight_smile: Moja wina.

Brak przecinka i zdanie nie brzmi najlepiej .

Poprawiłem już, śpieszyłem się i stąd ten błąd :stuck_out_tongue:

Dzięki za skany, wygląda na to iż to jest tylko fake. Plik jest bezpieczny.