Setup.exe nie jest prawidłową aplikacją win32

Witam, posiadam system operacyjny Vistę i ostatnio zetknąłem się z następującym problemem. Otóż po pobraniu pliku instalującego grę wyskakuje mi komunikat setup.exe nie jest prawidłową aplikacją win32. Przykładem takiej gry jest Mount i Blade, gra którą należy legalnie pobrać z internetu. System operacyjny również jest legalny oraz posiada wszystkie bieżące aktualizacje. Podana wcześniej gra była pobierana również przez moich znajomych, którzy nie mieli żadnych problemów z instalacją. Próbowałem znaleźć odpowiedź w internecie jednak podane tam podpowiedzi nie dały rezultatu. Komputer był skanowany programem antywirusowym (Nod32) zaraz przed napisaniem tego posta i nic nie wykrył. Jest ktoś może w stanie podać sensowne rozwiązanie. :?

Pewnie aplikacja 16-bitowa. Możesz zainstalować wirtualny komputer i na nim odpalić.

powodów może być kilka, ale głównym to fakt że ta gra nie działa pod systemem Windows Vista

Gra Mount i blade to tylko przykład, inną jest gra Wolfenstein Et. Miałem ją zainstalowaną następnie odinstalowałem na pewien okres czasu, po czym ostatnio próbuję zainstalować ( z tego samego instalatora co wcześniej ) i wyświetla mi taki błąd. Musiało coś się zmienić może ustawienia jakiś dodatek do Visty, Javy, nie mam pojęcia.

w takim razie przeskanuj komputer na obecność wirusów, może jakiś syf blokuje ci pliki wykonywalne (*.exe)

Przeskanowałem nodem 32 nic nie wyszło, przeskanowałem Arcą wyszły 3 wirusy usunąłem, przeskanowałem pandą wyszły jeszcze 2, ale nie mam jak je usunąć. Muszę kupić pełną wersje pandy żeby je usunąć?

najlepiej przeskanuj kompa programem Dr.WEB CureIt!

Skanowanie pełne Dr.WEB CureIt nic nie wykazało, problem nadal jest nie rozwiązany.

Dodane 21.08.2009 (Pt) 1:02

Po ponownym przeanalizowaniu wypowiedzi na innych forach dotyczących tego problem, odkryłem rozwiązanie. Rzeczywiście był to wirus, który został usunięty prze zemnie po skanie Arca, jednak instalatory pobrane wcześniej wymagały ponownego pobrania. Po ukończeniu pobierania z radością zainstalowałem grę.