Setup.exe widoczny w procesach a się nie uruchamia

Witam.

Dziewczyna poprosiła mnie, by zainstalować jej słownik angielskiego, który już wcześniej miała, ale exe-k poleciał po ataku wira, więc i odinstalować się nie dało, czyściłem po nim ręcznie. Słownik ten to Cambridge Advanced Dict. I pojawia się problem. Po uruchomieniu setup.exe nic się nie dzieje, a proces jest widoczny w Menedżerze zadań. Podobna sytuacja jest przy Wielkim Słowniku, tyle że on się instaluje i jak chce się go uruchomić to też czapa, nic się nie dzieje a w procesach jest widoczny, jakby był uruchomiony. O co tu chodzi? Liczę na Waszą pomoc, bo bardzo jej zależy na tym i poniekąd mi też :slight_smile:

czy ta aplikacja jest 16-bit :?:

podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

Nie wiem. Wcześniej działało bez problemu, a po nakładce Windy (tej samej) nie chodzi.

Co do podglądu zdarzeń to zerkne jak tylko będe miał okazje być u niej na kompie.

pytam się czy jest to aplikacja 16-bitowa a to dlatego ze muszą się wraz z nią uruchomić procesy wowdeb.exe , wowexec.exe przyjżyj się procesą :wink:

Jeśli chodzi o Wielki Słownik to u mnie na kompie działa i takie procesy mu nie towarzyszą, także chyba nie o to będzie chodzić.

  • Cambridge Advanced Dictionary - proces instalacyjny setup.exe nie uruchamia się, ale jest widoczny w procesach w menedżerze zadań

  • Wielki Słownik instaluje się ale już sama aplikacja nie uruchamia się, sytuacja jak wyżej :frowning:

Czyli jakby wszystko działało, bo w procesach widoczne ale nie działa nie zwracając żadnych błędów. Ciekawe.

a spróbuj zainstalować w Trybie awaryjnym

może się to dziać z powodu braku pamięci wirtualnej na dysku. Wtedy żaden setup nie pójdzie lub wydłuży się bardzo czas jego odpalenia. Ustaw panmięć wirtualną.

Pamięć wirtualna jest standardowo ustawiona na 1.5 raza Ram.

Więc chyba nie ma co z awaryjnym próbować.

Update:

Ta sytuacja występuje tylko i wyłącznie ze słownikami, wszystko inne się instaluje.