Setupy nie chca pobierac plikow

Mam jakis dziwny problem ktory nie wiem jak rozwiazac. Ogolnie internet mi dziala ok, normalnie go sobie przegladam, ogladam filmy, pobieram pliki z przegladarki… ale gdy ma dotrzec do pobrania plikow przez jakiegos klienta typu steam, battlenet, utorrent to wtedy kompletnie nic sie nie pobiera. W przypadku battlenet po kilku sekundach wyskakuje okienko o tym ze nie udalo sie nawiazac polaczenia i ze prosze sprawdzic swoje polaczenie z internetem. Na stronie configowej dostawcy jest wszystko ok, myslalem tez ze to jakis program moze blokowac to pobieranie ale mam komputer swiezo po formacie i do tej pory mam tylko sterowniki do plyty glownej itd…

Panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez Zaporę systemu Windows.

Możesz też na chwilę wyłączyć zaporę i test, jak masz już zainstalowany antywirus to też w nim wyłącz ochronę / osłony na prób.


To że gdzieś działa internet nie znaczy że problem nie leży z tymi instalatorami po stronie np. dostawcy dostawcy internetu (np. źle uruchomił dla ciebie IPv6 - problem ostatnio taki był z UPC i socialclub rockstar games).