Seven TP/Kopia systemowa

Witam! Mam oryginalny XP Home Edition SP3. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale zastanawiam się nad wgraniem Seven Transformation Pack 4.0. Na różnych portalach przeczytałem o tym różne opinie. U jednego działa super, odinstalowuje się bez problemu. U drugiego podobno masakra. Komputer nie chce się włączyć i nic nie działa. Na stronie download.chip.eu przeczytałem, że warto by wykonać kopię plików systemowych.

I oto kilka pytań:

  1. Co jest przyczyną tych błędów u poszczególnych osób?

  2. Czy wykonanie takiej kopii systemowej pomoże w razie problemu.

  3. Czy istnieją jakieś bezpieczniejsze, lecz równie dobre programy do zmiany wyglądu?

  4. Czy warto zaryzykować instalację programu.

  5. Jak w razie potrzeby zrobić kopię systemową? (Proszę o jasną odpowiedź)

PS

Nie piszcie wiadomości w stylu:

“Nie baw się STP tylko wgraj sobie oryginalną 7 ty idioto!”

Z góry dziękuję za odpowiedź

AD1 Z tymi programami tak po prostu jest - u jednego się odinstaluje poprawnie, a drugiego nie.

AD 2.Tak, pomoże. Wystarczy nawet sam punkt przywracania systemu.

AD3.Powiem szczerze, że spotkałem się z taką opinią, że lepiej tego typu bajerów nie instalować, bo w przypadku każdego mogą pojawić się problemy z usunięciem.

AD4.Wydaje mi się, że tak. Jeżeli boisz się, że coś pójdzie nie tak i uwalisz system, możesz przed instalacją utworzyć punkt przywracania systemu i dodatkowo kopię zapasową całego systemu. Jeżeli coś pójdzie nie tak i system nie będzie chciał ruszyć, lub będzie pluł błędami co uniemożliwi np. zalogowanie się na konto przywrócisz backu całego systemu i otrzymasz sprawny system bez konieczności instalacji programów, ponieważ program również przywróci programy i sterowniki, które masz w systemie.

AD5.Do kompletnej kopi zapasowej możesz użyć programu Acronis True Image Home 2010. Program jest 30-sto dniowy, ale jak się uprzesz, znajdziesz do niego klucz. Instrukcji pisać nie będę, ponieważ program jest w wersji angielskiej i polskiej i dodatkowo jest intuicyjny, tak więc sobie poradzisz.

michi-08 , nazwij temat konkretnie i po ludzku. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę regulamin.

Zamiast istalować tego typu programy, które dodatkowo obciążają Twój komputer nie lepiej jest poszukać sobie jakiejś ciekawej skórki na DeviantArcie? Bardzo ładne są, do wyboru, do koloru i komputera nie zamulają.

I jeszcze jedno pytanie. Jak mam przywrócić backup skoro system nie będzie chciał mi odpalić??? :smiley:

Acronis ma możliwość wypalenia płytki, którą wystarczy zabootować i wtedy będzie możliwość przywrócenia. Można też wybrać możliwość utworzenia środowiska recovery na hdd i wtedy podczas startu kompa przed startem Windy pojawi się informacja aby wcisnąć f12 w celu uruchomienia środowiska recovery.

Czyli, żeby przywrócić backup wystarczy w BIOSIE ustawić pierwszy element rozruchowy na Płytę, a potem przy wsadzonej płycie ponownie uruchomić komputer? I co się wtedy stanie? Backup zostanie przywrócony automatycznie czy wyskoczy jakieś Menu?

Tak, wyskoczy menu. Najlepiej jednak będzie jak uruchomisz program, wejdziesz w narzędzia i wybierzesz Acronis Startup Recovery Manager. Opcja ta umożliwi Ci uruchomienie środowiska, które umożliwi Ci przywrócenie systemu. :wink:

O1 - tego konkretnie nie wiemy, po prostu programy są tak tandetne, że zależy od szczęścia - taka loteryjka :wink:

O2 - może pomóc, możesz także zrobić obraz dysku (patrz dział z poradnikami)

O3 - ja bym sam robił - UxThemePatcher i jakiś VisualStyle, do ikonek IconTweaker itp :wink: Google nie gryzie

O4 - nie

O5 - patrz O2