Seven TP/Kopia systemowa

(Anonimowy02) #1

Witam! Mam oryginalny XP Home Edition SP3. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale zastanawiam się nad wgraniem Seven Transformation Pack 4.0. Na różnych portalach przeczytałem o tym różne opinie. U jednego działa super, odinstalowuje się bez problemu. U drugiego podobno masakra. Komputer nie chce się włączyć i nic nie działa. Na stronie download.chip.eu przeczytałem, że warto by wykonać kopię plików systemowych.

I oto kilka pytań:

1. Co jest przyczyną tych błędów u poszczególnych osób?

2. Czy wykonanie takiej kopii systemowej pomoże w razie problemu.

3. Czy istnieją jakieś bezpieczniejsze, lecz równie dobre programy do zmiany wyglądu?

4. Czy warto zaryzykować instalację programu.

5. Jak w razie potrzeby zrobić kopię systemową? (Proszę o jasną odpowiedź)

PS

Nie piszcie wiadomości w stylu:

"Nie baw się STP tylko wgraj sobie oryginalną 7 ty idioto!"

Z góry dziękuję za odpowiedź

(Piotrkijak) #2

AD1 Z tymi programami tak po prostu jest - u jednego się odinstaluje poprawnie, a drugiego nie.

AD 2.Tak, pomoże. Wystarczy nawet sam punkt przywracania systemu.

AD3.Powiem szczerze, że spotkałem się z taką opinią, że lepiej tego typu bajerów nie instalować, bo w przypadku każdego mogą pojawić się problemy z usunięciem.

AD4.Wydaje mi się, że tak. Jeżeli boisz się, że coś pójdzie nie tak i uwalisz system, możesz przed instalacją utworzyć punkt przywracania systemu i dodatkowo kopię zapasową całego systemu. Jeżeli coś pójdzie nie tak i system nie będzie chciał ruszyć, lub będzie pluł błędami co uniemożliwi np. zalogowanie się na konto przywrócisz backu całego systemu i otrzymasz sprawny system bez konieczności instalacji programów, ponieważ program również przywróci programy i sterowniki, które masz w systemie.

AD5.Do kompletnej kopi zapasowej możesz użyć programu Acronis True Image Home 2010. Program jest 30-sto dniowy, ale jak się uprzesz, znajdziesz do niego klucz. Instrukcji pisać nie będę, ponieważ program jest w wersji angielskiej i polskiej i dodatkowo jest intuicyjny, tak więc sobie poradzisz.

(Monczkin) #3

michi-08 , nazwij temat konkretnie i po ludzku. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę regulamin.

(krzysiekx) #4

Zamiast istalować tego typu programy, które dodatkowo obciążają Twój komputer nie lepiej jest poszukać sobie jakiejś ciekawej skórki na DeviantArcie? Bardzo ładne są, do wyboru, do koloru i komputera nie zamulają.

(Anonimowy02) #5

I jeszcze jedno pytanie. Jak mam przywrócić backup skoro system nie będzie chciał mi odpalić??? :smiley:

(Piotrkijak) #6

Acronis ma możliwość wypalenia płytki, którą wystarczy zabootować i wtedy będzie możliwość przywrócenia. Można też wybrać możliwość utworzenia środowiska recovery na hdd i wtedy podczas startu kompa przed startem Windy pojawi się informacja aby wcisnąć f12 w celu uruchomienia środowiska recovery.

(Anonimowy02) #7

Czyli, żeby przywrócić backup wystarczy w BIOSIE ustawić pierwszy element rozruchowy na Płytę, a potem przy wsadzonej płycie ponownie uruchomić komputer? I co się wtedy stanie? Backup zostanie przywrócony automatycznie czy wyskoczy jakieś Menu?

(Piotrkijak) #8

Tak, wyskoczy menu. Najlepiej jednak będzie jak uruchomisz program, wejdziesz w narzędzia i wybierzesz Acronis Startup Recovery Manager. Opcja ta umożliwi Ci uruchomienie środowiska, które umożliwi Ci przywrócenie systemu. :wink:

(sla17) #9

O1 - tego konkretnie nie wiemy, po prostu programy są tak tandetne, że zależy od szczęścia - taka loteryjka :wink:

O2 - może pomóc, możesz także zrobić obraz dysku (patrz dział z poradnikami)

O3 - ja bym sam robił - UxThemePatcher i jakiś VisualStyle, do ikonek IconTweaker itp :wink: Google nie gryzie

O4 - nie

O5 - patrz O2