SFC nie tworzy cbs.log

Witam, po działaniu SFC w CMD na całym dysku nie tworzy się plik cbs.log. Ktoś się orientuje co może być przyczyną?

Zdarza się, folder CBS pewnie jest.
Zajrzyj tu. problem identyczny.

Rozwiazania problemu szukaj w tym miejscu, post nr. 5

Jest tam link

Jak twierdzi autor, opcja nr. 4 naprawiła problem braku tworzenia logu cbs.

Użyłem komendy DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth i nic to nie dało, został tylko utworzony dism.log.
Z DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:G:\Sources\install.wim nie chcę się bawić bo to za skomplikowane.

Twoja decyzja.
Co do opcji która wybrałes to to polecenie jedynie skanuje lecz niczego nie naprawia.
Spróbuj polecenia naprawiajacego obraz.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
A po nim ponowwnie.
sfc /scannow.

Oczywiście jako administrator.

A czy to polecenie zmienia wpisy w rejestrze czy tylko podmienia pliki systemowe?

System ma kopie plików systemowych.
Polecenie SFC sprawdza pliki systemowe i w razie problemów wymienia uszkodzone na sprawne które znajduja się we własnej bazie danych.

To drugie naprawia tę bazę danych poprzez sciagnięcie aktualnej poprzez Windows Update.

Takie coś wyskoczyło

No to niestety pozostaje to

Nie wiem czy mogę zastosować tą instrukcję bo system instalowałem z pliku ISO wgranego na bootowalnego pendrivea.
I czy ktoś się orientuje jakich folderów potrzebuje SFC? Gdzieś wyczytałem, że chyba WinSxS/Backup ale go też nie mam.

Przeczytaj teraz UWAZNIE. Masz Windows 10. Na nim jest to o co pytasz. Folder WinSxS.
Tego potrzebuje sfc
Jest na nim takze folder Backup i nie tylko ten.

Lecz by go zobaczyć musisz „czerwone” odznaczyć a „niebieskie” zaznaczyć

Opcje folderów

Tylko po co ci to.
Tu sie nie grzebie
Można co najwyzej wykonać czyszczenie folderu WinSxS
Robi sie to wyłacznie poprzez polecenie (administrator)

dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Czasem pomaga,

No i co z tego? Naprawiasz system a nie pendrive
P.S.
Masz jescze możliwość tzw. Naprawy w miejscu (to prawie reinstalacja ale zachowasz większośc zainstalowanych aplikacji) lub instalacja na czysto

Ja bym wybrał to drugie.
Zrobił kopie profili przegladarek, haseł do czegokolwiek co ich porzebowało.
Zainstalował system, aplikacje i potem…
Zainstalował program do tworzenia Obrazu Systemu ( uzywam Macrium Reflect, sa też inne) i stworzył „dysk” Ratunkowy.
A potem mniej więcej co tydzień tworzył obraz systemu oraz przed każda spora aktualizacją.
To na typowym SSD (sata, 128 GB) trwa ok. 7 min.
Odzysk praktycznie tyle samo. I jest święty spokuj.
W 2015 r. zainstalowałem Win 10, nigdy nie robiłem reinstalacji ale z opcji Obrazu systemu juz paręnaście razy korzystałem. Polecam.

Co do backupu partycji systemowej to używam regularnie Ashampoo Backup, ale nie wiem czy on robi to samo co Macrium Reflect, z obydwu nie przywracałem systemu bo jeszcze nie musiałem więc nie wiem na czym to polega.

Być może nie ma tego katalogu od nowości bo był usunięty przez moddera, który utworzył już trochę zmodyfikowany system, ale po co to wyciął to nie wiem.
Nigdy w ten sposób systemu nie naprawiałem. Właściwie teraz też nie potrzebuję bo z systemem nie ma większych problemów, tylko z ciekawości chciałem sprawdzić to sfc /verifyonly.
Obawiam się, że którakolwiek z tych propozycji usunie zmiany wprowadzone przez moddera i przeze mnie (system ustawiam od tygodnia). Dlatego chciałem tylko naprawić to SFC, ew. DISM.
A gdyby tak tylko przywrócić ten folder z innego systemu? Może DISM by zadziałał i potem naprawił SFC…

Nie masz innej możliwości naprawy.