Sfc /scannow - komunikat ochrony zasobów systemu windows

Zacznę od tego, że komputer restartuje się za każdym razem i w żaden sposób (Tryb awaryjny i inne) nie mogę go uruchomić.

Próbowałem użyć z dysku DVD Windows Vista Narzędzie do naprawy systemu windows podczas uruchamiania, jednak to nic nie pomogło, zakomunikowało, że narzędzie do naprawy systemu windows nie może wykryć problemu.

Następnie chciałem odtworzyć system z partycji recovery ale takowej na tym komputerze nie zrobiono i nie ma.

Przywrócić systemu też nie mogę, ponieważ gdy je uruchamiam dostaje komunikat, że nie utworzono punktów przywracania.

Ponieważ wszystkie poprzednie próby zakończyły się niepowodzeniem spróbowałem z wiersza poleceń użyć sfc /scannow jednak otrzymuje komunikat:

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może wykonać żądanej operacji

W windows XP mogłem użyć w takim przypadku opcji R przy uruchamianiu instalatora systemu i w większości przypadków pomagało. Tutaj w Vista nie wiem co zrobić.

Używałem też BootRec /FixBoot, BootRec /FixMbr

Dodam jeszcze, że wkładałem drugi dysk twardy, który pochodził z identycznego sprzętu i wówczas było wszystko dobrze, czyli wina jest albo w dysku albo w oprogramowaniu.

http://www.searchengines.pl/index.php?s … t&p=545848

Przejrzenie całego wątku było by też wskazane. Może ci się coś przydać.