Sformatowanie partycji recovery

(sugar!!!) #1

Czy jak sformatuję partycję recovery w laptopie to utracę legalność windowsa? ściągnęlam sobie media creation tool który jak sądzę ma mi zainstalować od nowa windows 8, mam klucz produktu i chcę go wpisać ale jednocześnie nie chcę mieć tej prartycji recovery ani żadnej innej ( ogółem z 7 mam w tym 4 ukryte obecnie). Czy jak sformatuje wszystkie te partycje to windows będzie nielegalny?

(Piesek64) #2

Nie utracisz licencji Windowsa, tym bardziej, że gdyby usunięcie partycji recovery skutkowałoby usunięciem licencji, producent laptopa musiałby wymieniać licencje.

(sugar!!!) #3

no tej argumentacji akurat nie rozumiem.

(mrFreeze) #4

Spytam inaczej jakby Ci padł dysk to co wtedy producent laptopa musiałby Ci dać nową licencję? Wszystkich partycji i tak nie usuniesz same się tworzą w czasie instalacji systemu ale usunięcie Recovery to jak najbardziej dobry pomysł.

(Degda Ava) #5

Żadna licencja Microsoftu nie wymaga od Ciebie posiadania partycji recovery, to jest ‘ułatwienie’ dla ludzi którzy nie bardzo mają pojęcie jak zrobić reinstall systemu, naciskasz jeden przycisk i wszystko masz wyzerowane.

(marson1) #6

Licencja może tego nie wymaga ale sugeruję jednak zrobić to recovery na płycie dla świętego spokoju… Sterowniki to jedno i ich znalezienie może być czasem problematyczne ale zdarzyło mi się mieć problemy z aktywacją WIndows (czasy WIndows 7) po wywaleniu recovery i próbie aktywacji systemu z klucza z naklejki a pomoc techniczna MS kazała mi się kontaktować z producentem laptopa bo to nie ich problem

(sugar!!!) #7

ok. zainstalowałam na razie ok. nie pytał się system o klucz więc faktycznie w biose musi siedzieć :shock: . zyskałam ogromna partycję z która nie wiem co teraz zrobić :-). Można zamknać temat