Sformatowanie partycji recovery

Czy jak sformatuję partycję recovery w laptopie to utracę legalność windowsa? ściągnęlam sobie media creation tool który jak sądzę ma mi zainstalować od nowa windows 8, mam klucz produktu i chcę go wpisać ale jednocześnie nie chcę mieć tej prartycji recovery ani żadnej innej ( ogółem z 7 mam w tym 4 ukryte obecnie). Czy jak sformatuje wszystkie te partycje to windows będzie nielegalny?

Nie utracisz licencji Windowsa, tym bardziej, że gdyby usunięcie partycji recovery skutkowałoby usunięciem licencji, producent laptopa musiałby wymieniać licencje.

no tej argumentacji akurat nie rozumiem.

Spytam inaczej jakby Ci padł dysk to co wtedy producent laptopa musiałby Ci dać nową licencję? Wszystkich partycji i tak nie usuniesz same się tworzą w czasie instalacji systemu ale usunięcie Recovery to jak najbardziej dobry pomysł.

Żadna licencja Microsoftu nie wymaga od Ciebie posiadania partycji recovery, to jest ‘ułatwienie’ dla ludzi którzy nie bardzo mają pojęcie jak zrobić reinstall systemu, naciskasz jeden przycisk i wszystko masz wyzerowane.

Licencja może tego nie wymaga ale sugeruję jednak zrobić to recovery na płycie dla świętego spokoju… Sterowniki to jedno i ich znalezienie może być czasem problematyczne ale zdarzyło mi się mieć problemy z aktywacją WIndows (czasy WIndows 7) po wywaleniu recovery i próbie aktywacji systemu z klucza z naklejki a pomoc techniczna MS kazała mi się kontaktować z producentem laptopa bo to nie ich problem

ok. zainstalowałam na razie ok. nie pytał się system o klucz więc faktycznie w biose musi siedzieć :shock: . zyskałam ogromna partycję z która nie wiem co teraz zrobić :-). Można zamknać temat