Sformatowanie partycji systemowej

Witam.

Dysk podzielony na 2 partycje (C i D).

Na C - stary system, na D - nowy system.

Partycja D ustawiona jako aktywna przy czym w narzędziach administracyjnych -> zarządzanie komputerem-> zarządzanie dyskami przy partycji C widnieje napis “system”.

Moje pytanie - jak sformatować partycję C? Usunięcie starego systemu z boota nie gra roli, sformatować z pozycji Mój komputer -> PPM Formatuj nie działa, tak samo w CMD z pozycji systemu. Oczywiście działam na systemie uruchomionym i zainstalowanym na partycji D.

Dlaczego tak chcę to zrobić? A dlatego, że posiadam dziwny sprzęt Fujitsu Siemens i płytka z Windowsem nie bootuje na starcie kompa a instalatora da się uruchomić tylko bezpośrednio z zainstalowanego innego systemu…

Pozdrawiam.

EASEUS Partition Master

na tym drugim dysku jest bootloader visty

dlatego nie możesz sformatować

jak użyjesz easeus system nie uruchomi się i nie da się naprawić

Widzę dwie możliwości rozwiązania problemu:

  • instalacja przez sieć (o ile miałbyś do dyspozycji drugi komputer a na nim (np. jako maszynę wirtualną) Windows Server 2008 z Windows Deployment Services). Mówimy o możliwościach technicznych, a nie o licencjonowaniu.

  • na innym komputerze zainstalować system, wyczyścić syspreprem i wykonać obraz dysku. Następnie przełożyć dysk z Twojego komputera do innego komputera i odtworzyć obraz, a potem przełożyć dysk z powrotem do Twojego komputera i wykonać pierwsze uruchomienie systemu na właściwym (Twoim) komputerze.

Skąd jesteś?

zabotuje płytka z oryginalnym systemem fujitsu-siemens (sama płytka może być fizyczną kopią) xp,vista,7

Musisz mieć kupioną w sklepie płytę XP albo Vista.Uruchom ponownie komputer,musisz zrobić botowanie z dysku CD {ustawisz w BIOSIE}.Jak zrobić wyskoczy komunikat dowolny klawisz zrobi rozruch {naciskasz dowolny klawisz. Póżniej instaluje się system i wciskasz konsole odzyskiwania i musisz coś wpisać {zapomniałem poszukaj na forum}> Uruchamiasz ponownie komputer usuwasz pliki systemowe na Viscie i instalujesz Xp