Sformatowany system nadal działa! SZOK!

Witam!

Proszę o pomoc bo zgłupiałem całkowicie.

Sformatowałem cały komputer i na nowo zainstalowałem Windowsa XP. Pięknie wszystko chodziło przez 3 miesiące, po czym dziś uruchamiam komputer i nie wierzę własnym oczom: widzę mój stary pulpit, wchodzę do mój komputer a tam stare partycje ze starymi plikami( które wcześniej sformatowałem)

2 pytania:

  • O co w ogóle chodzi??

  • Czy jest jakaś szansa aby powrócić do tego systemu który był dobry- tego po formacie. ??

Z góry dziękuję za odpowiedź! :slight_smile:

Widocznie nie sformatowałeś jak to określiłeś całego komputera tylko partycję z systemem więc to normalne ze zostały pliki na innych partycjach.Formatuje się dysk twardy, pamięci przenośne a nie komputer no chyba ze walcem.

Tylko pozostaje pytanie dlaczego przez pewien czas nie było partycji sprzed formatowania. Były te, które stworzyłem po formacie, a teraz znów są tamte, natomiast te zniknęły;/ chyba zostaje mi format wszystkiego jeszcze raz…

dziumak1 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Witaj,

Jeśli sformatowałeś partycje w trybie szybkim to takie formatowanie nadpisuje tylko MBR.

Jakimś cudem nowy system przywrócił stary MBR i dlatego masz stary system i partycje (może się tak stać gdy system ma uszkodzony swój MBR i próbuje przywrócić go z kopii zapasowej - ona mogła się źle zapisać i zmiksować z MBR ze starego systemu)

Jeśli nie chcesz takich sytuacji to sformatuj dyski pełnym formatowaniem (a przynajmniej ten na którym masz system)

A i jeszcze jedno - to laptop czy komputer? - jeśli laptop to sprawdź czy masz partycję recovery bo systemy czasem na niej zapisują kopie MBR

Pozdrawiam

Jest też taka możliwość, że masz fizycznie dwa dyski twarde w komputerze i na obu jest system operacyjny.

Mogła ci się zmienić kolejność bootowania i dlatego się załadował stary.

No a ten stary system pojawił się tak nagle, czy jednak coś kombinowałeś na kompie i przywróciłeś stary system?

Bo po szybkim formatowaniu jest to możliwe.