SG Ace II - jak wyłączyć ikone "odśwież"

Witam,

mam Samsunga Galaxy Ace II i musiałam przywrócic ustawienia fabryczne. Po aktualizacji programów, na górnym pasku ekranu pojawiła mi sie ikona taka jak ODŚWIEŻ, okrągłe strzałki w przeciwne strony. Nie mówię o transferze danych bo tam strzałki sa równolegle do siebie, a te są zokrąglone. Jak to wyłączyć?

Cześć.

pierwsza ikona od lewej

Chcesz usunąć ikonę synchronizacji z panelu powiadomień, czy jedynie wyłączyć synchronizację (ikona aktywności w pasku gdzie się zegar znajduje)?

Pierwsze nie wiem, czy jest możliwe w Ace 2, ale sprawdź:

Ustawienia-Wyświetlacz-Panel powiadomień, przytrzymać palec na ikonie synchronizacji i po chwili przesunąć na panel “dostępnych ikon/skrótów” (usuwasz przeciągając ikony z górnej na dolną cześć, dodajesz z dolnej na gróną").

Drugiego dokonasz przez przeciągnięcie palcem w dół, zaczynając od paska z zegarkiem. Pojawi się Tobie panel powiadomień, gdzie w jego górnej części powinna zobaczyć grupę ikon, część podświetloną, część nie. Wśród nich zobaczysz podświetloną ikonę synchronizacji (te “pogięte” strzałki), tapnij w nie raz palcem, to wyłączy sync’a i informacja z paska zniknie.

PS. Może być też tak, że któraś z aplikacji aktywuje synchronizację…

Jeśli instalowałaś apki pokroju outlook’a, OneDrive’a, Skype’a itp., to one również dodały do ustawień systemu swoje “konta”, z którymi się synchronizują.

Jest to tylko i wyłącznie synchronizacja, jak kalendarz google, czy też gmail. Spróbuj jeszcze wejść w konta google i tam sprawdź, czy aplikacje do synchronizacji masz odznaczone, czy zaznaczone.

W ustawieniach- Wyświetlacz nie mam opcji Panel powiadomień … , natomiast co do drugiej sugestii to jedyną podświetloną opcją jest Automatyczny obrót ekranu.

w Ustawieniach - Konta i synchronizacja, mam odznaczoną opcję Auto-synchronizacja, nawet Dane w tle mam wyłączone. Gdzie jeszcze mogę znaleźc te ustawienia do synchronizacji aplikacji aby mi ta ikona zniknęła???

Z aplikacji dodatkowych korzystam z gmaila i kalendarza googla właśnie, ale tu również mam auto-synchronizację wyłączoną.

Macie jeszcze jakies pomysły?

Ciekaw jestem, czy jest możliwe by się ta ikona “zwiesiła” w jakiś sposób na pasku (nigdy się z tym nie spotkałem… ale nie wykluczam anomalii). Skoro tylko konto google istnieje na urządzeniu, synchronizacja jest wyłączona, to w sumie tylko taka możliwość pozostaje, że się status dla tego elementu nie zmienił/odświeżył (chyba że Samsung wpakował jakąś własną apkę np. z chmurą, która jest aktywna).

Wykluczmy najpierw aplikacje działające w tle, Ustawienia-Aplikacje-karta “Uruchomione”/“Pracują” (nie wiem jak dokładnie się ona u Ciebie nazywa, powinna być druga lub trzecia od “Pobrane”). Jeśli na liście znajduje się jakaś podejrzana, zatrzymaj ją/je i sprawdź czy ikona zniknie.

Jeśli nic nie wykryjesz w apkach działających w tle sprawdź, czy poniższe pomoże:

Uruchom synchronizację dla konta na około 2-3 minuty (w tym czasie powinna się wykonać, a ikona zniknąć), po czym ją wyłącz. Uprzednio możesz też sprawdzić, czy ponowne uruchomienie telefonu coś da (wyłącznie i włączenie urządzenia może naprawić “błędny” status…).

Wielkie dzieki za pomoc ! :slight_smile: problem rozwiązany!

pomimo, że auto - synchronizacja była wyłączona, jak ja ponownie uruchomiłam i przełączyłam na manualną, po czym znów wyłączyłam , ikona w końcu znikneła!

problem był w synchronizacji konta gmail.

Jeszcze raz bardzo dziekuję za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam