SGS 2 problemy z baterią lub softwerem od baterii

(arhi3a) #1

po pierwsze mam nadzieję że temat oprogramowania także telefonu też może znajdować sie w tym temacie.

mam Samsunga galaxy S 2 nowy bo mam go 3 miesiące. tydzień temu zrootowałem go i przez tydzień wszytko było dobrze. lecz ostatnio zaraz po jego wyłączeniu sam się włącza. czasem gdy go wyłączę i odrazu podłącze do ładowarki nie włącza sie i pokazuje się normalny ekran łądowania do chwili gdy przy baterii nie zaczyna migać żółty trójkąt z termometrem w środku. gdy już włącze telefon i go zablokuje (normalnie guzikiem) po chwili włącza się ekran i dźwięk ładowania baterii który zaraz się wyłącza i tak w kółko. gdy podłączę ładowarkę ładuje się bateria ale gdy ją odłącze pisze że dalej się ładuje.

mam SGS 2 (zrootowany)

Numer modelu- GT-I9100

Wersja systemu android: 2.3.3

Wersja pasma podstawowego: I9100XXKE7

Wersja jądra: 2.6.35.7-I9100XWKF3-CL276555root@DELL101#2

Numer wersji- GINGERBREAD.XWKF3

i tutaj pytanie czy to wina oprogramowania czy może baterii lub portu mini usb

czytałem już o tym na wielu forach i na każdym na zmiania wina oprogramowania albo wina sprzętu dlatego założyłem ten temat.

z tego co znalazłem wyszło mi ze może to być zamoczony port mini USB, Błędy w androidze spowodowane rootem

proszę o jak najszybszą pomoc

-- Dodane 27.02.2012 (Pn) 20:54 --

zapomniałem dodać mam brandowane oprobramowanie od Plus

(system) #2

Wgraj na nowo system i się przekonasz czy tutaj leży wina.

Moim zdaniem coś się rozwaliło albo podczas rootowania albo w czasie "korzystania z roota" (grzebanie w plikach, coś usunięte)

A najlepiej zwróć się o pomoc do tego forum http://forum.android.com.pl/f165/

(arhi3a) #3

dziękuję bardzo właśnie wgrywanie nowego romu już jest owiele trudniejsze niż z rootowanie chyba na giełde z tym pojade oczywiście napisze na tamtym forum THX

(system) #4

posiłkuj się forum które ci podsunąłem, w dość przystępny sposób pokazują jak wgrać na nowo soft.

(arhi3a) #5

ok thx

(stream) #6

Wgrywanie oprogramowania Odinem jest banalne, mój kolega za pierwszym razem wgrał bez problemu do Galaxy Ace, wystarczy znaleźć dobrze opisaną (również ze screenami) stronę w internecie.

(neo10) #7

Ano wgrywanie jest dość banalne tylko trzeba znależć odpowiednią wersję softu..

Osobiście mam w i9100 2.3.6 bez modów + hardcore speedmod-s2 #k2-18 plus po wgraniu softu dobrze jest skasować żółty trójkąt przy starcie :slight_smile:

(folusek) #8

tu masz krok po kroku jak wgrać jest banalne i proste :smiley:

tu masz filmik może cos pomoże :slight_smile:

tu masz romy

najnowszy oficjalny dostępny na nasz kraj oraz Kiesem jest wersja I9100XXKI4 2.3.5 dla telefonów nie brandowanych

.........spróbuj przeczyścić gniazdo usb w telefonie np: spirytusem , ponieważ często się zdarza iż się styki brudzą po jakimś czasie z powodu braku zaślepki i telefon zaczyna wariować ..............

(arhi3a) #9

ok dziękuje wszsytkim za odpowiedzi. już się tam zarejestrowałem tlyko jest problem szukam sotu brandowanego PLUS (PLS) ale link w spicie chronologicznym wygasł musi być brandowany bo oddaje go do serwisu plus bo kupiłem telefon z abonamentem

(folusek) #10

łap z Plus gsm :slight_smile:

i9100XXKE7_XWKF3_PLSKE2

http://fileserve.com/file/Dj42DGa/i9100XXKE7_XWKF3_PLSKE2.rar

(arhi3a) #11

ok ściągam:)

-- Dodane 28.02.2012 (Wt) 18:33 --

niestety ale żeby ściągać z tego linka musze mieć tka konto premium :frowning:

(ra-v) #12

http://www.samfirmware.com/

Tu masz ROMy do Samsungów, zarejestruj się.

(arhi3a) #13

to są ROMy od samsunga a ja potrzebuje od plusa na samsunga (PLS) bo inaczej do serwisu nie mogę oddać

-- Dodane 28.02.2012 (Wt) 21:08 --

po wpisaniu *#1234#

PDA: I9100XWKF3

Phone:I9100XXKE7

CSC: I9100PLSKE2

Build info: Thu Jun 9 18:16:44 KST 2011

dalej musi być PLS

(folusek) #14

nie musisz mieć konto premium !!

(arhi3a) #15

łoo wcześniej niechciało i wyskoczył error dzięki :slight_smile:

-- Dodane 29.02.2012 (Śr) 23:30 --

OK temat do zamknięcia Rom od folusek działa :slight_smile: dziękuję wszystkim za pomoc temat do zamknięcia :slight_smile:

(ra-v) #16

Tka na marginesie to nie powinno to robić różnicy. Telefon masz prawo aktualizować, tym bardziej ROMami od producenta (choćby samsungowski KIES ściąga chyba swoje oryginalne ROMy).

(folusek) #17

owszem ma prawo ale tylko z poziomu Kies czyli w jego przypadku z brandowanego do brandowanego w danej sieci .