SGS III proces com.google.process.gapps został zatrzymany


(Jestemkozakichu) #1

Witam

Od jakiegos czasu pojawia mi się w telefonie komunikat o treści: proces com.google.process.gapps został zatrzymany, wyświetla się zaraz po włączeniu tel, po zakończeniu rozmowy i wyłacza mi sie zaraz po włączeniu google play i telefon ogólnie zawiesza sie wtedy. Prosze o pomoc


(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(Piotrek2255) #3

Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystkie -> znajdź sklep Play, nacisnij i wyczyść dane.


(Jestemkozakichu) #4

ten sam komunikat, nie pomogło


(Ascent) #5

Powinno pomóc:


(T Czurko) #6

Witam. Zgłaszam identyczny problem też na SIII, który pojawił się tydzień temu. Żadna z opisanych wyżej procedur nie pomogła. W moim telefonie nie znalazłem menadżera pobierania, o którym mowa w filmie na YouTube.


(Ascent) #7

A sprawdzałeś w tym plik o nazwie “Pobieranie”, bo taka wersja też może występować? Napisz jeszcze jaki masz tam soft i czy masz telefon brandowany. Możesz spróbować wgrać Odinem najnowszy soft: http://hotfile.com/dl/238001875/a924865 … 6.zip.html (tutaj tutorial: http://forum.android.com.pl/f551/flasho … 00-177740/ ).

PS. Podałem ci plik dla podstawowej wersji GT-I9300.


(T Czurko) #8

Znalazłem w menadżerze aplikacji coś takiego jak Pobrane. Jeden taki proces był włączony, ale okazało się, że na końcu listy aplikacji, był jeszcze jeden proces Pobrane, który był wyłączony (całkowicie poza porządkiem alfabetycznym). Po tym jak go włączyłem mogę znowu wchodzić do Google Play i ściągać aktualizacje. Czyli się naprawiło.

Dzięki za natchnienie. :smiley:

Co do konfiguracji mojego telefonu to jest on z Playa, wersja Androida 4.1.2, numer wersji JZO54K.I9300XXEMD2.


(Ascent) #9

No to dobrze, że ci się naprawiło.

Jak chcesz to możesz usunąć branding Playa (będziesz szybciej dostawać aktualizacje) instalując podany przeze mnie ROM w poprzednim poście, tutaj masz listę zmian: http://forum.android.com.pl/f551/i9300- … -a-326476/ (jak widać warto).

Jednak proponowałbym na wszelki wypadek zrobić najpierw backup folderu /efs (nowe wersje wprowadzają jego zmiany, może być problem przy ewentualnym downgrade) przy pomocy np. PhilZ Recovery: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2002953 (zawsze może się przydać).