[SGS III] Telefon rozładowuje się mimo podłączenia ładowarki, słaba bateria

Od jakiegoś czasu mam problem z moim SGS III, bateria w telefonie zaczęła trzymać znacznie krócej i telefon strasznie długo się ładuje, czasem przez noc naładuje się do pełna czasem do 60 czy 80%. Dodatkowo, co najgorsze, jeśli jest podłączony do ładowarki i w tym samym czasie z niego korzystam to nie dość że nie będzie się ładował to jeszcze będzie się rozładowywał aż do 0% i to w niedługim czasie. Przed problemami z baterią(?) telefon też często restartował się samoistnie i gdy na przykład jednocześnie korzystałem z jakiejś aplikacji i odtwarzacza muzyki, to odtwarzacz sam się wyłączał, jakby system nie dawał rady. Po przywróceniu stanu fabrycznych w ustawieniach, ten problem póki co zniknął ale został mankament z baterią, miałem podobny problem już kiedyś(restarty, słabsze ładowanie, pod komputerem wcale się nie mógł naładować, jedynie w gniazdku), po odesłaniu na gwarancję zniknął, na dość długo, teraz gwarancji już dawno nie mam a inwestować w naprawę tego telefonu już raczej się nie opłaca. I teraz pytanie czy to bateria czy coś w telefonie(jeśli tak to co)? Jak to sprawdzić i ewentualnie samemu coś z tym zrobić. Nie chcę kupować baterii w ciemno jeśli to nie z nią jest problem.

Dobrze by było gdybyś mógł zmierzyć prąd ładowania. Np takim miernikiem:
db1e5629408096b6d333b343e033

Do kupienia na portalach aukcyjnych już za kilka zł.

Tu jeszcze screen z CPU Spy, ale nie umiem tego zinterpretować. https://zapodaj.net/images/8dc4a8c4f0c77.png

A co masz na tym foniku poinstalowane? Bo to wcale nie musi być fizycznie bateria. Mogą także być apki ją drenujące, ewentualnie zakłócające zarządzanie energią. Jak na przykład apki fejsa potrafią takie psikusy robić… messenger oraz sam fb.

BTW… screen tu nic nie pokaże. Jedynie co, to logi. Gdzieś na xda jest wątek z ładnie opisanym “how to”, jak ogarnąć logcat’a.

Czy przepadkiem gniazdo USB w telefonie nie jest już zbyt luźne?

Z tych co ważą najwięcej to Clean Master, Security Master, Instagram, Tłumacz. A Facebooka mam Lite bez Messengera. Kablem w wejściu usb można ruszać minimalnie na boki ale nie wypada ani nie wychodzi z niego.

Wyrzuć natychmiast Clean Master i Security Master!

1 polubienie

Nigdy w 100% nie ufałem tym programom ale czasem wydaje mi się że coś poprawiały, tylko nachalne powiadomienia żeby zwolnić pamięć itd. A Security ma opcję blokowania różnych aplikacji przed innymi i robienia zdjęć osobom niepożądanym. Ale jeśli szkodzą to ok usunę.

Clean Master wpycha reklamy do systemu. Jeśli chcesz wyczyścić zbędne dane to wystarczy wyczyścić dane podręczne cache z poziomu ustawień telefonu, ewentualnie użyć sprawdzonego Ccleaner.

Jeśli gniazdo usb jest wyrobione i ładowarka dobrze nie styka to nie naładuje dobrze baterii,najpierw gniazdo usb bym naprawił a potem martwił się o baterię,mialem taki przypadek tylko w lg.

heheh zamienił Stryjek siekierkę na kijek? Oba to “syfiarze” :wink:

Tak, szkodzą. Nie będę się tu rozpisywała, ale powiem tylko, że nawet bardzo.
Czyszczenie można w sumie robić, jak komuś potrzeba… SD-Maid i po problemie.
Co do reszty, to też są znacznie lepsze apki, które nie szkodzą przy okazji.

1 polubienie

Ok dzięki! A to gniazdo usb jak samemu naprawić, da się?