SGSII Czy karta pamięci to to samo co Pamieć USB?

witam

Posiadam SGS II 4.1.2 JB. Jestem ciekawy jednej rzeczy. Wchodze w menedzer aplikacji klikam na aplikacje, nastepnie opcje przenies na karte pamieci po czym wyswietla mi sie komunikat o niewystarczajacej ilosci miejsca w pamieci. Wchodze w opcje i pokazuje mi sie komunikat Pamiec urzadzenia łacznie 1,97 GB - dostepne miejsce 1,62GB. Pamiec USB - Pamieć łacznie 11,50GB, Dostepne - 11,50GB

Czy tak powinno byc? Nie posiadam zadnej zainstalowanej karty dodatkowej micro sd.

Po podlaczeniu telefonu do komputera wyswietla sie tylko Phone - 11,5GB. Czy jesli chce przeniesc aplikacje z androida to musze miec karte micro sd bo ona nie przerzuci sie na te 11,5GB ? Czy te 11,5GB jest przeznaczone tylko na filmy video muzyke zdjecia i inne pliczki? Czy pamiec urzadzenie te 1,97GB to tylko przeznaczona jest na procesy i aplikacje ze sklepu Google PLAY ?

Ta pamięć nie jest pamięcią karty microSD. To jest wbudowana pamięć telefonu (wg mGSM), więc jeśli chcesz coś przenosić na kartę, należałoby ją mieć. IMHO bez sensu, że nie można na pamięć telefonu przenosić, tą większą (chyba, że domyślnie się tak robi, ale akurat nie mam pod ręką SGS II, żeby sprawdzić).

1.97 GB - na system i aplikacje

11.50 GB - na niektóre aplikacje i twoje dane

Gdy włożysz SD - to będzie pamięć dostępna dla twoich danych.

  1. Pamięć Urządzenia to pamięć na której instalują się aplikacje, i na której możesz zapisywać zdjęcia (jeśli tak ustawisz w Aparacie).

  2. Pamięć USB to pamięć flash (która jest widoczna jak podłączysz fon do kompa w trybie Pamięć masowa), na której możesz zapisać pliki potrzebne do działania aplikacji (np. mapy z nawigacji, pliki backupów itp), Muzykę, Filmy i ogólnie traktować ją tak jak Kartę pamięci w fonie. Na niej także możesz zapisywać zdjęcia z Aparatu (domyślnie zapisują się w folderze DCIM który utworzy się po przełączeniu w Aparacie na zapisywanie na tej pamięci).

  3. Możesz dokupić Kartę pamięci , która będzie służyć jako dodatkowa pamięć flash, i działała dokładnie tak jak Pamięć USB.

  4. Niestety ale aplikację które mogą być przeniesione na Kartę pamięci (jeżeli ROM obsługuje tą funkcję), można przenieść TYLKO na Kartę pamięci.

czyli chyba wszystko mam ok ?

w aparacie mam zaznaczoną opcje zapisywania zdjec na telefon i nie moge jej zmienic :slight_smile:

Utwórz na Pamięci USB folder DCIM i wyłącz na chwilkę fona.

Chyba że oficjalne ROMy samsunga nie pozwalają na zapisywanie zdjęć na Pamięci USB? Wtedy musisz dokupić Kartę pamięci, albo zrootować swojego SGS2 i wgrać mu jakiś fajny custom ROM.