"Shader Model"

Siema mam problem z gra assassins creed .Nie dziala mi ta gra bo wyskakuje mi okienko ze mam za malo

“Shader Model” .Wiem ze wiąże sie z karta graficzna . i pisze ze karta graficzna spełnia wymagania gry jest i wymagane 256 mb ia ja mam tyle .

Nie wiem co to jest ten “Shader Model” i mam tego 2.0 prosze o szybka odopiewdż jak mozna to powiekszyc i co to jest :?: :?:

To jedno z tych bardziej wyrafinowanych pytań.

Shadery to sprzętowe jednostki obliczeniowe, służące do przeprowadzenia operacji na pikselach i verteksach. Tego nie da się “powiększyć” bez wymiany karty graficznej.

masz 2.0 a gra wymaga minimum 3.0 sharder model z pewnością masz jakiegoś radka z 2003r albo nvidie 5serie

moj kolega mial taki sam problem i zainstalowal jakies najowsze skladniki kodeki ,sterowniki i mowil ze ta gra mu poszla a wczesniej nie mogl bo widzial tylko czarny obraz tak jak w mojej sytuacji

mam kartę graficzną ATI Radeon 9600 (RV350)

  1. http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=1938

  2. http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=1938&page=2

  3. http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=1938&page=3

ej i co pomoze mi ten DirectX i skad go sciagnac?? i czy warto sciaganc DirectX 10.1 na windowsa Xp jak tak to podajcie link

DX 10 nie ma na windowsa XP… Ściągnij najnowszą wersje DirectX 9 z dp.pl :slight_smile:

to co mam sciagnac aby lepiej mi ta karta graficzna dzialala i ta gra mi poszla (zainstalowanie sterownikow,kodeki ,jakies skladniki itp)

jak nie ma shadera to nie pójdzie… a jak pójdzie to bez textur! wiem bo miałem GF 4 MX i Carbon chodził ale bez textur :slight_smile:

to jak to zrobić aby poszło bez textur? :?: