Shakowany e-mail

Kuzynka otrzymała taki e-mail na swoją skrzynkę.
Widać, że ktoś zdołał się włamać i zrobił przekierowanie tak, że mail wygląda jakby był napisany do siebie.
Niestety zdołał pozmieniać niektóre hasła do różnych stron.
W większości udało się pozmieniać adresy mailowe i hasła i włączyć weryfikacje dwuetapowe.
Kuzynka logowała się do tej poczty z iPhone11, oraz lapków Mac i HP z Windows11.
Teraz nie wiemy, czy trzeba zresetować wszystkie sprzęty do ustawień fabrycznych?
Wygląda jakby jednak zainstalował jakiś program dzięki któremu może odczytywać klikanie myszy itp…więc zmiana loginów na nic się zda, jeśli ma jakikolwiek zdalny dostęp.
Jakie jest najlepsze postępowanie w takim przypadku?
Nie wiem, czy jest sens iść z tym na policję, ponieważ chce to zrobić.

Iść na policje nie zaszkodzi. Chociażby, aby mieć glejt, jeśli mail zostanie do czegoś wykorzystany. Np. rozsyłania pedofilskich materiałów.

Kontakt z WP w celu wyjaśnienia sprawy. Mają logi na serwerze.

Gorzej jak WP usunie jutro wątek i przez pół dnia będą errory 5xx.

Ja też dostałem podobny email poprzez wyciek z konta dezzer miałem go 10 lat temu ale to był blef nie uzyskał dostępu do konta e-mail tylko znał hasło dezzer, przekierowania na wp dostępne są na kontach płatnych free się nie da przekierowywać trzeba mieć hasła co najmniej 12 liter, cyfr, znaki. Dodaj pomocniczy adres, w zarządzaniu kontem jest lista aktywności
adres IP kto się lokował do skrzynki pocztowej, nieudane próby logowania też są.Pozdrawiam

No to niech puk puk. Kto to wymyśla takie coś? Safety First.

Nie zresetować tylko format i „na czysto” zainstalować system.

Pomoc ze strony WP była bardzo dziwna.
Dostali plik z informacją (ściągnięty ze skrzynki) logowania się w ostatnim czasie, gdzie było kilkanaście w ostatnich dniach udanych wejść i nieudanych z obcych różnych IP - dostali też skan maila a oni, że… nie było naruszeń bezpieczeństwa.
No to ja nie wiem, co niby miałoby nim być.
Sam nie wiem, czy trzeba panikować, format telefonu iPhone…i instalacja na czysto systemu… ma na telefonie mnóstwo informacji, ponieważ służy jej do kontaktów zawodowych.
Na razie chyba pójdzie jednak na policję, co akurat pewnie nic przecież nie da.
On jak widać w logach loguje się za każdym razem z innego IP.
Zmieniliśmy hasło i włączyliśmy dwuetapowe logowanie tego 1login.
W banku poradzono jej, żeby wymieniła dowód osobisty?
We wszystkich apkach zmieniliśmy maila na nowy od Gmail, robiąc to na zupełnie nowym lapku.
Jednak jeśli ma zainstalowaną jakąś pluskwę w fonie to i tak nic nie da…

Avast zainstaluj na telefonie i przeskanuj. Zobacz jakie nowe aplikacje są zainstalowane.
Proton mail to dobra poczta, ma też password Menager proton pass tworzysz aliasy i twój prawdziwy email nie wycieknie.