SharePoint Designer 2010 jak zacząć

Witam serdecznie do niedawna używałem FrontPage 2003 ale chciałem przejść na coś nowego więc wybrałem SPD 2010 i teraz mam problem wiem że to śmieszne ale nawet nie umię rozpocząć w nim pracy. Zdjęcia wyjaśnią:

d6603180784fc250.png

Daję OK i :

9df68020f29531c1.png

co mam zrobić żeby utworzyć w końcu jakiś projekt i zacząć pracę dawałem już przeglądaj wybierałem inne ścieżki i d*** proszę o pomoc.

SharePoint Designer nie jest zwykłym edytorem jak FrontPage. Służy do tworzenia aplikacji na platformę Microsoft SharePoint. Jeśli szukasz następcy FrontPage to jest nim Expression Web.

Aha no dobra a czy możesz mi powiedzieć czy ten następca jest w polskiej wersji językowej bo nigdzie nie mogę znaleźć i jeśli możesz mi pomóc z uruchomieniem tego sharepointa :slight_smile: będę zoobowiązany.

Wydaje mi się, że Expression Web nie jest w polskiej wersji językowej. Możesz skorzystać także z SharePoint Designer 2007, który jeszcze spełnia funkcję (amatorskiego) tworzenia stron internetowych. Poza tym ma interfejs podobny do FrontPage, jest po polsku i nie trzeba za niego dodatkowo płacić :slight_smile:

A jeśli chodzi o serwer Sharepoint to jest on płatny (kosztuje sporo, bo ponad 10-20 tysięcy złotych) i nadaje się raczej dla profesjonalistów…


To nie jest do końca prawdą. SharePoint Designer 2010 służy do tworzenia aplikacji dla Microsoft SharePoint, a starsza wersja 2007 jest doskonałym następcą FrontPage’a. Expression Web to bardziej alternatywa, która jest lepiej rozbudowana niż SPD 2007…

Aha no to już wszystko wiem dziękuję wam :slight_smile: