Sharp LC-55CUF8472ES/2016 potężny input lag?

Witam, mam problem z telewizorem, którego właśnie zakupiłem. 

Na wstępie moja konfiguracja:

Korzystam z Kodi z PC pod HDMI, podłączanym do telewizora + SPDIF do amplitunera (z Soundblastera na PCI-e), całość stoi na Windowsie (jeszcze, jak rozwiążę problem z LIRCem na Fedorze 25, to w końcu może całość przeniosę). Wcześniej byłem w posiadaniu Sharpa Aquos LC-46XL2E i tam problem input lagu nie występował ani trochę nawet przy włączonych bajerach i ulepszaczach obrazu. Teraz już nawet nie chodzi mi o granie, bo i tak do końca roku nie mam za bardzo czasu, ale sytuacja jest tak zła, że mam dość sporo opóźniony obraz względem dźwięku.

Jasne, można włączyć tryb gier i problem znika, ale w tym momencie jestem pozbawiony jakichkolwiek ustawień ekranu, jak cokolwiek ustawię, to od razu przełącza mi profil na “własny”, co z kolei przywraca input laga.

Jest może dostępny jakiś tryb zaawansowany menu? Bo nie widzę tam żadnych opcji dotyczących polepszania obrazu.

BTW, próbowałem puszczać dźwięk przez HDMI do TV, a potem wyjściem optycznym sygnał audio z telewizora do amplitunera, a następnie próbowałem opóźnić dźwięk w ustawieniach, ale chyba ta opcja nie działa, bo nie słyszałem/widziałem żadnej różnicy nawet przy ustawieniu 200 (pewnie o ms chodzi).

 

W Kodi znowu nie mogę opóźniać dźwięku po wyjściu cyfrowym, a szlag mnie trafia jak mam oglądać zdesynchronizowane filmy/cokolwiek.

Obraz jest świetny, programowe podnoszenie klatek działa idealnie, obraz jest płynny jak nigdy, ale ten dźwięk. 

Ma ktoś jakieś pomysły, a może przechodził coś podobnego z modelem z tej serii Sharpów?