SharpKeys - usuwanie klucza

Cześć, pobrałem nie tak dawno SharpKeys, żeby chwilowo liczbę 3 zastąpić L. CTRL… Chciałem to usunąć, więc po prostu kliknąłem “Delete” i wyświetlił się komunikat o ponownym uruchomieniu PC i tu problem. To nic nie dało, chciałbym się dowiedzieć jak mogę przywrócić domyślne ustawienia, tutaj wrzucam screena, gdyby ktoś nie zrozumiał mnie.

Przywróć system do dnia sprzed instalowania SharpKeys.

A można inaczej? A jeżeli przywrócę system, to o ile dni “się cofnie” ten system? Chociażby, jeden dzień wstecz, nie ma chama?

Możesz powalczyć jeszcze. W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.

Następnie wyszukaj w systemie SharpKeys i usuń wszystko. Do szybkiego wyszukiwania plików i folderów można użyć wisejet search, wpisać SharpKeys, wyniki wyszukiwania zaznaczyć i z prawokliku wybrać usuwania. Tu masz z linków bezpośrednich wersje portable http://www.dobreprogramy.pl/Wise-JetSearch,Program,Windows,45769.html

Ustawisz język i w sekundę wyszuka tysiące, jak są.

Potem musisz jeszcze wyszukać w rejestrze wszystkie wpisy SharpKeys. Do tego najlepszy jest program regscanner. Na dole tej strony masz spolszczenie, a ciut wyżej program. Pobierasz na dysk, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, usuwasz zipy i folder spolszczenia i masz super wyszukiwanie w rejestrze http://www.nirsoft.net/utils/regscanner.html

W folderze programu, niecałe 100KB, uruchamiasz plik regscanner.exe. W oknie wpiszesz SharpKeys i dasz na dole OK. Wszystko, co znajdzie, to usuniesz, z prawokliku wybierzesz - Skasuj wybrane pozycje. Jesli jeden jakiś wpis zostanie, czy dwa, to tak ma być. Są klucze chronione w pewnych zasobach i na siłę ich nie ruszaj. Wszystkie zmienione ustawienia w rejestrze zostaną usunięte i będziesz mieć czysto.

Pamiętaj, że masz usunąć w ccleanerze punkty przywracania systemu z okresu gdy zainstalowaleś problem, do tej pory. Wejź wpierw w panel przywracania systemu, utwórz nowy punkt przywracania, a parę poprzednich w ccleanerze masz usunąć, żeby nawet przypadkiem nie przywrócić “chama”.

Do odinstalowania programów użyj tego darmowego programu http://www.dobreprogramy.pl/Soft4Boost-Any-Uninstaller,Program,Windows,62064.html

Jest on równie dokładny, jak Total Uninstall płatny.