Shell (FreeBSD 13.2) - nagrywanie radia internetowego przez Streamripper

Posiadam konto shell na mydevil z OS: FreeBSD 13.2. Chciałbym nauczyć się nagrywania audycji z radia internetowego przy użyciu Streamrippera. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku, jak to zrobić?

Nie lepiej jakiś odtwarzacz radia z funkcją nagrywania? Nawry takie na Windowsa mają takie coś. Polecam RarmaRadio:

Jeśli używasz systemu FreeBSD, to - ja przynajmniej - się nie wypowiem niestety. Może Wine to odpali:

@blumberplumber, nie o to mi chodziło.

Pierwsza sprawa czy możesz instalować oprogramowanie na tym systemie? Jeśli tak to instalujesz pakiet - przez sudo (jeśli dostępne i skonfigurowane) lub jako root:

pkg install streamripper

Rozdział 4. Instalacja programów: pakiety i porty | FreeBSD Documentation Portal .

W razie czego isntalacja z portów:
Installing a Port on FreeBSD | FreeBSD Foundation .
https://www.cyberciti.biz/faq/install-ports-in-freebsd/ .

Przykładowy przewodnik, dla linuksa, ale to ten sam program:
https://alvinalexander.com/linux-unix/how-to-streamripper-recordings-online-radio-streams-linux-raspberry-pi/

Do nagrań o konkretnych godzinach, w konkretnych dniach możesz wykorzystać crona - z konta użytkownika, edycja:
crontab -e

Do skopiowania, pobrania nagrań możesz użyć scp, bo domniemuję, że łączysz się przez SSH.

@marcin82, po wpisaniu:

pkg install streamripper

otrzymuję komunikat:

pkg: Impossible to open /
pkg: Cannot parse configuration file!

Przypuszczam, że to konto shell z bardzo ograniczonymi uprawnieniami. Skontaktuj się z administratorem - dostawcą usługi, czy może zmodyfikować konto czy musiałbyś wykupic po prostu jakiegoś vps.

Możesz spróbować uruchomić coś opartego na Python2 GitHub - jpaille/streamripper: A light version of streamripper software. Streamripper records radio streams. lub Python3 GitHub - DirkR/capturadio: Capture mp3 streams from internet radio stations and store in on the local disk.
Ponieważ nie masz dostępu do root, to przed instalacja pakietów tj przed pip3 install -r requirements.txt, musisz stworzyć i aktywować virtualenv.