Shockwave flash - wtyczka uległa awarii

cześć pewnego dnia weszłam jak zawsze na swoją ulubioną gre i patrzę nie mogę wejść w taki edytor filmików na tej stronie bo to gra przeglądarkowa jest, i mi wsykakuje ciągle " Shockwave flash has crashed" i szare tło z puzzlem na środku. Nie mam pojęcia już co mam zrobić czytałam i wykonywalam różne porady i nadal to samo :frowning: Poproszę o rady jakieś!

post-280862-0-45315300-1436472961_thumb.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Sprawdź temp. procesora.

daję z tego programu:)

post-280862-0-00334200-1436521505_thumb.

A jak wchodzisz z innej przeglądarki to samo się dzieje? Np pod IE? Może jakiś dodatek w Chromie coś Ci wywala?

przeinstaluj wszystko

Odinstaluj w Panelu sterowania > Programy i funkcje > Adobe Shockwave Player. Potem sprawdź co się zmieniło.

a jak nie to od nowa chrome i potem od nowa flasha

wyłączałam wszystkie dodatki i to samo się działo, oraz próbowałam ten sposób aby wyłączyć wszystkie pluginy oprócz flashowego i też niestety nie pomogoło a na IE nie działa bo nie miałam adobe flasha ale zainstalowałam i też nie działa nic jeszcze gorzej niż na chrome, bo na chrome mogę o dziwo oglądać youtube … :slight_smile:

tak robiłam, najpierw wtyczkę, potem samą przeglądarkę myślałam że to od firefoxa (?) ale nie, po odinstalowaniu nic się nie zmieniło

robione niestety nic nie podziałało:(

tak więc chyba jakiś trolling, bo po raz kolejny zainstalowałam ten program i  działa! ale ile razy to było trzeba zrobić żeby załapał tą wtyczkę:P także “na razie” działa ehh oby jak najdłużej. Tak więc z 6 razy instalowałam i odinstalowywałam adobe shockwave player i dopiero podziałało no cóż cieszę się póki mogę! Ale dzięki za info i chęci pomocy wszystkim :slight_smile:

Adobe Shockwave Player - to normalne, prędzej czy później ulegnie awarii… i to wystąpi u każdego… Nie ma superstabilnych wtyczek, kolejne aktualizacje coś niby naprawiają, ale i tak się zawiesza…

Jeśli to występuje od czasu do czasu - to nie ma co sie tym przejmować, tylko przeładowac stronę… a jeśli bardzo często to wtedy trzeba szukać przyczyny

Nie z taką aluzją, że każdy.

Hi. 5 lat temu na laptopie z win7 x64 wtyczka uległa awarii. Na pc nie pamiętam, a jak się znudzi, to po jakim pół roku instaluję nową wersję.

 

Wtyczki korzystają z własnych trybów zabezpieczeń, zabezpieczeń przeglądarki i zabezpieczeń systemowych. To cała gama zależności. Byle błąd certyfikatów, zapchany bufor SSL, i jest problem. Na zabezpieczenia adobe flash player nakładają się tryby zabezpieczeń silverlighta. Mieszają w tym stare, nieodinstalowane wtyczki. To ma znaczenie przy odtwarzaniu wideo na stronie. Jednocześnie parę aplikacji ma dostęp do filmu. Błąd jednej wpływa na to, że drugie nie działają prawidłowo.

 

To nie proste, jak łykanie śliwek. Wszystko zależy. Użyte tweaki, np tuneup, jakieś programy do blokowania skryptów, wadliwa wtyczka akcelerator pobierania - to dodatkowy ból migdałów. Wdzierające się szkodniki powodują, że nawet system próbuje zawalczyć, ale, to wiatrak na muchy z przodu, a z tyłu włażą małpy.

 

Pomaga pierwsze, to dokładne odinstalowanie wtyczek. Pobiera się adobe flash player uninstaller http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

Tego się nie instaluje. Otwierasz program, odinstalowuje te i stare wtyczki razem z pozostałościami.

Drugie, to odinstalowuje się silverlighta, bo często jest w sprzeczności z trybami zabezpieczeń playerów i bywa przyczyną błędów certyfikatów.

Trzecie, to trzeba mieć zaktualizowany internet explorer i zainstalowany aktualny pakiet zabezpieczeń dla internet explorer. Często naprawa internet explorer, naprawia błędy np w Firefoxie.

Czwarte, to ustawia się inne wtyczki i na nigdy nie aktywuj i sprawdza, czy problem nie ustąpił. Wyłącza się rozszerzenia i sprawdza kolejno.

Kolejne, to trzeba odinstalować shockwave flash player, o ile był oddzielnie zainstalowany. Do tego trzeba odinstalować swMSM - taka aplikacja, ktorą adobe instaluje bez zgody użytkownika. To ich szpieg i deweloper. Błędy tego niepotrzebnego dodatkowego flashplayera są bardzo wredne.

 

Dobrze jest po sprawdzaniu wszystkiego przeczyścić ccleanerem. Potem można zainstalować z pierwszego i drugiego linka bezpośredniego wtyczki stąd. http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

Czyli - pobierasz na dysk i przy wyłączonych przeglądarkach instalujesz z pobranych plików. Pod koniec każdej instalacji zaznaczasz, Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji. To podstawa. Adobe zaleca odinstalowanie poprzednich wersji, a aktualizacja nakłada nową wersję na poprzednią. Ponadto po uruchomieniu komputera nie mulą updatery adobe. No, czysty zysk. Jak coś nie tak, to odinstalowuje się wtyczki zaleconym programem. Gdy wszystko śmiga, to niech śmiga miesiącami. Nie należy się zwieść, gdyż wiele stron z grami, na ten przykład, woła o fałszywą wtyczkę adobe flash player. Namnożyło się tego ostatnio.