Shockwave w firefoxie pod win98


(Martinan) #1

Witam,

mam następujący problem. Zainstalowałem sobie ostatnio win98 na moim starym laptopie (niestety wybór musiał paść na windę, bo linux nie był kompatybilny z wifi, dopiero xubuntu, a ten już tak nie chodził jak oczekiwałem), oraz firefoxa 2.0. Wszystko śmigało do momentu, kiedy chciałem otworzyć np. youtuba, by oglądnąć jakiś filmik. Na stronie adobe, shockwave nie chce mi się zainstalować, ponieważ przy instalacji wyskakuje mi, że mam za starą wersję windows (przypomnę, że to win98SE SP2). Gdzieś wyczytałem, że by to chodziło wystarczą pliki w folderze firefoxa (C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins) z tymi wszystkimi pluginami potrzebnymi. Ja mam tam tylko pliki:

flashplayer.xpt

npnul32.dll

NPSWF32.dll

NPSWF32_FlashUtil.exe

Prośba 1 - jeżeli ktoś ma ich więcej, to czy mógł by je gdzieś wrzucić, to ja je tam "wrzucę", a nóż widelec będzie po kłopocie (przypomnę wersja firefox 2.0, jeśli to ma jakieś znaczenie dla pluginów)

Prośba 2 - co jest w sumie tak dokładnie potrzebne do odtwarzania filmików na youtube, bo nie mogłem tego nigdzie znaleźć - flash, czy shockwave? Które wersje? A może jeszcze coś innego (jave już mam)?

Na stronie http://www.adobe.com/shockwave/welcome/ pod shockwave player ukazuje mi się zainstaluj wtyczkę, ale tak jak mówiłem wcześniej - "sie po prostu nie da".

Oto wyciąg wtyczek z about:plugin - http://wklej.org/id/107801/ (co ciekawe jest tam nawet niby shockwave, ale to chyba ma być flash, który udało mi się pomyślnie zainstalować)

Kolejny problem, który nie jest może główny i ważny, ale troche wkurza, to to, czy da się jakoś któregoś z tych nowszych adobe readerów zainstalować ?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:


(Frozenox) #2

Wydaję mi się, że do odtwarzania filmików na youtube wymagany jest jedynie flash player.

Shockwave jest wymagany głównie do uruchomienia gier w przeglądarce.

Co do adobe readerów to niestety na win98 najnowszą wersją dającą się uruchomić jest 6.0


(Martinan) #3

Faktycznie, do odtworzenia jest potrzebny flash, jednak player zaczął się pojawiać dopiero po zainstalowaniu go "stacjonarnie" (ze strony adobe ściągnąłem plik exe na win 98 no i jakoś poszło). Tylko nie pisałbym tego postu gdyby wszystko było tak jak w marzeniach. Gdy już wchodzę na filmik, widzę playera, ten czarny "ekran" i nagle takie coś, że firefox popełnił błąd, nastąpi jego zamknięcie, w szczegółach to http://wklej.org/id/107859/. No i jak tu się cieszyć... :frowning: Tak myślę, że coś na tym pluginie ze strumieniowym wideo jest. Jakieś pomysły? Może ktoś ma ten plugin na 98 i mu wszystko działa (choć wątpię, bo kto jeszcze poczciwego 98 używa)?

-- Dodane 17.06.2009 (Śr) 21:42 --

Teraz jeszcze sprawdziłem, że na wrzucie wszystko śmiga i filmy i audio, więc może to nie to co myślałem, chyba, że youtube korzysta z wyższej wersji flashu i innych poleceń... ?!