Shoutbox. Co by było, gdyby go nie było

Nom

Napiszemy “no, my też ostatni zrywaliśmy ze swoimi dziewczynami. Wiesz jak to najlepiej zrobić (…)”

Do takiego poziomu sie nie zniże :slight_smile:

Ogólnie, zamiast SB mogłaby być taka fajna ramka z newsami z vortalu ^^ Zamiast czytać bredni, ludziska czytałyby nowe newsy. No ale roboty z tym troche jest, a późnie będą pokemansy płakać, że SB nie ma.

Pewnie sobie założył drugie konto :> :stuck_out_tongue:

Resztę wypowiedzi kolegi Netha zostawię bez komentarza, najwyraźniej do reszty mu się już nudzi :slight_smile:

Neth , po co Ci ramka? Na vortalu jest góra 10 newsów dziennie, wchodzisz czytasz. A tak to?

Ewentualnie mogę się zgodzić, żeby zamiast sb był IRC. Widziałem już temat, problem był z moderacją takiego cuda. Może by wyznaczyć ODSM (Ochotnicza Dobroprogramowa Służba Moderująca)? :wink:

Neth ,

Mogę zrozumieć, że treści na Shoutbox mogą wydawać się Tobie banalne, ale nie rozumiem, dlaczego w swych przykładach ukazałeś na obszernych screenach konkretnych Użytkowników Forum, przedstawiając ich jako przykład negatywny - miałeś zgodę wskazanych Użytkowników na przedstawienie ich na Forum w takim świetle ? :?

Czekam na odpowiedź na PW.

Wszak, gdyby rozmowy takie naruszały zasady obowiązujące na Forum - zapewniam, że byłaby właściwa interwencja Administracji.

To było by fajne. Sprawdzałem właśnie wczoraj opcje, bo zdawało mi się, że widziałem taką możliwość.

A weź już nic nie pisz. Jak to jest Twój argument, to beznadziejny.

Poczytał byś chodziaż od początku topic, wiedział byś przynajmniej o co mi chodzi.

Nudzić mi się nie nudzi, napisałem taki topic i już. A widzę, że nie tylko ja uważam, że SB jest zbędne, lub mogło by zostać czymś bardziej użytecznym zastąpione.

Dobry pomysł z ircem. Tylko wiesz co by się działo? Spam ala “nie umiem skonfigurować mirca a chcem z wami poklikać”

O, dobry filtr :slight_smile:

Co by było , gdyby nie było?

  • Nic

Napisałem kiedyś kilka razy , czytam prawie wcale

Ale jest i +

zastanawialiście się kiedyś tak na spokojnie (tak po wylogowaniu) - jaki to fajny kaberet!

  • no właśnie , szklanka jest w połowie pełna nigdy odwrotnie

mnie nie przeszkadza ani nie korzystam (może dlatego że dopiero po przeczytaniu topica dowiedziałem się o jego istnieniu :smiley: )

Shoutbox niech zostanie, byle by w nim był zachowany dobry poziom.

Zgadza się jest dla luźnych rozmów, ale to nie oznacza że trzeba w nim pisać o prywatnych sprawach typu np. dziś pójdę zerwać ze swoją obecną dziewczyną, moja obecna się ciągle ze mną kłóci, sam nie wiem czy ją kocham, o takich rzeczach rozmawia się z przyjaciółmi a nie pisze się publicznie.

Neth , co ty się tak napinasz? Popisali sobie troche i koniec.

Nie napinam się.

I nie chodzi mi o nich, tylko o samo SB.

A co ci przeszkadza te SB? Niech sobie będzie. Jak nie masz ochoty to nie patrz na nie.

A skąd wiesz że by tak było co? jasnowidz jesteś?

Na tym forum jednak są niekiedy bystre osoby które potrafią sobie z tym poradzić.

A nawet jeśli to forum jest od zadawania pytań i odpowiedzi, wiec nie widział bym w tym nic złego.

Moim zdaniem shoutbox to dobra rzecz. Poziom rozmów po prostu jest równoznaczny z poziomem piszących tam użytkowników.

Nie kłóćcie się już oto czy shoutbox ma być czy nie, bo to nie ma sensu.

Moim zdaniem niech zostanie, dużo osób lubi sobie pogadać.

Ostatnio nawet spokojnie było po tym jak shoutbox został wyłączony dla gości i osobom posiadającym 1 warna.

A teraz znowu zaczęło się spamowanie linkami i prośby o pomoc.

Sam bym tego lepiej nie ujął :slight_smile: (zresztą czasem nie tylko z rozmówek w SB można…)

Co do SB to wg. mnie może sobie tam być, można go wyłączyć w opcjach(prawdopodobnie) jak komuś przeszkadza i tyle, po co zaraz kasować wszystkim

Bramka na Javie a’la zwykły chat?

Widziałem też gdzieś webowego klienta IRC na AJAX-ie (to się nazywało chyba mibbit.com czy jakoś tak), działające podobnie jak obecny SB.

Tak, zatrudnić nie sprawdzonych ludzi żeby zrobić sobie “dobrą reklame”

A co to zmieni? i tak będą pisać głupie teksty w SB i tak, czy on będzie w php czy w net czy w innym języku…

w pełni się zgadzam irc byłby o niebo lepszy, witam /ide spać, pomóżcie mi / napisz na forum, itd wg mnie jest to bez sęsu,

zgadzam się w 200% niestety trzeba przyznać że ogólny poziom osób piszących tam nie jest zbyt wysoki, rzadko tam zaglądam ale wysoki poziom wypowiedzi widziałem tylko w jednym poście (bo napisał go admin)

Mam na myśli bramkę do kanału IRC, z której można by było skorzystać w przypadku braku klienta IRC (np. jeśli wchodzimy nie ze swojego komputera - klient IRC wbudowany w Windows kiedyś był, ale wycofali go chyba w Windows Millenium, w 98 na pewno był, teraz trzeba go doinstalować).

Dodane 06.02.2009 (Pt) 15:39

Mam na myśli bramkę do kanału IRC, z której można by było skorzystać w przypadku braku klienta IRC (np. jeśli wchodzimy nie ze swojego komputera - klient IRC wbudowany w Windows kiedyś był, ale wycofali go chyba w Windows Millenium, w 98 na pewno był, teraz trzeba go doinstalować).

No dobra masz na myśli IRCa ale co to zmieni ? ludzie zaczną władać większa wiedzą i zaczną pisać mądrzej ? Wątrpie :slight_smile: