Shoutbox. Co by było, gdyby go nie było

No właśnie, czy rzeczywiście shoutbox jest jakiś super mega potrzebny?

Patrząc na niego przez jakiś czas, widzę tylko i wyłącznie userów reklamujących swoje tematy, spamowanie “PROSZE O POMOC PLZZZZ”, rozmowy na poziomie pokemonów albo 20 razy “Witam” a po jakimś czasie, 20 razy “Do jutra”.

Jasne, czasem się może przydać. Tylko od jakiegoś czasu czytając SB czuje się, jakbym czytał portal dla nastolatek z problemami typu “wyskoczył mi pryszcz pod okiem”.

Wiem, że bardzo znaczna część użytkowników na forum, to ludzie pełnoletni którzy i tak nie używają SB. Jak coś to tylko się śmieją z zabawnych rozmówek. No chyba, że taka rola SB.

Edycja

Przykład? A choćby to :****************************

Naprawdę, ja rozumiem, że SB jest bo jest, ale skoro to forum dot. oprogramowania, hardware itd to nie widzę sensu, w marnowaniu bandwitcha na takie brednie jak to powyżej. Wchodzę na forum, bo chcę komuś pomóc, bo wiem, że moja rada może komuś zaoszczędzić czas. Nie wchodzę po to, żeby czytać 50 linijek bredni, o tym że ktoś rzuca dziewczyne, jakby tego było mało, ten wycinek to tylko fragment z tego wszystkiego.

To forum dobreprogramy a nie http://www.chcemisieplakacmamrpoblemzdziewczyna.com.

Miło za ten screen, rozmowa będzie sławna :smiley:

Nikt nie każe czytać tego, co jest na SB, prawda?

Nie chcesz oglądać, to rada jedna - zarobić warna i problem z głowy.

masz racje,

wystarczy tego nie czytać, kiedyś pokemony były tylko w tv,

teraz tego wszędzie pełno…

najbardziej głupie jest

może jakiś skrypt czy coś, który blokuje wpisywanie tego ‘witam’ po sto razy na dzień ?

mniej widocznych pokemonów

Faktycznie dobry pomysł.

User z minimum 1 ostrzeżeniem powinien mieć wyłączone SB.

Ojej, ile osób by się starało o tego 1 warna.

Nadal, cytat którzy przytoczyłaś nie przekonuje mnie o roli SB.

Każdy dzień jest to samo, te same brednie, to sama monotonia.

Uważasz że coś takiego :

To jest naprawdę takie inteligentne? Jeśli tak, to chyba pomyliłąś forum.

Nie uważam, żeby takie coś było inteligentne.

i tak jest (przynajmniej w regulaminie jest taki zapis), więc dziwię się, że widzisz SB, chociaż 2 warny posiadasz.

Tak nie jest. USer z minimum 1 ostrzeżeniem ma wyłączoną możliwość pisania w SB.

Cytat z regulaminu :

EOT.

Podtrzymuje swoje zdanie o SB.

Goodprogram ,

Podobna sytuacja jest w tematach.

Autor pisze “dzięki za pomoc”

A tu stado ludzi odpowiada “Forum jest od tego, żeby sobie pomagać” -.-

Na szczeście coś takiego jest usuwane <3 *ukłon w stronę modów*

jeszcze kiedys na sb był jakiś poziom, jeszcze pamiętam jak było stare forum,

ale nawet nie, na tym też było jako tako, ale teraz to żenada tam jest…

zdarzają sie wyjątki, ale ich mozna policzyć na palcach jednej ręki

Warto by się jeszcze przyjrzeć “jakości” wątków na forum, wcale nie jest lepiej.

To raportuj posty.

Nikt nigdy nie przypilnuje jakości wątków. Moderatorzy sprawdzają na bierząco tematy, ale wiadomo, że 100 % nie są w stanie.

I tu rola usera, nie po to jest opcja raportowania postów, żeby sobie była, tylko po to żeby z niej korzystać.

Inna sprawa, że w tematach, w większości wypowiadają się doświadczeni userzy, a jeśli wypowiada się ktoś kto pisze bez sensu, to tak czy inaczej jego post jedy edytowany, usuwany za OT lub po prostu nie brany pod uwagę. Dlatego autorzy tematów preferuję opinie wielu, a nie jednego użytkownika.

Przypominam jednak, że temat który założyłem DOTYCZY SHOUTBOXA. Proponuje założyć osobny wątek, jeżeli masz problem z jakością wątków.

Ja wcale nie muszę mieć z tym problemu, tak jak inni nie mają problemu z jakością wypowiedzi na SB.

W każdym bądź razie niechże się wątek rozwija i pielęgnuje… nie podoba się - to się tego nie czyta.

Czy wy na siłe chcecie wytykać błędy forum?

To już sie staje nudne,

Jest SB jak ktoś pisze niezgodnie z regulaminem to warn i po sprawie.

Jak małe dzieci… :?

Tylko widzisz, ocena forum u przeciętnego usera jest taka :

“Dostałem dobrą radę, fajne to forum, będę zaglądał tu częściej” i chyba chcemy żeby tak było prawda?

Na ocene końcową początkującego usera wpływa, słownictwo innych, jakość porad czy ortografia.

A teraz wyobraź sobie, że na forum wchodzi ktoś, kto ma duży problem, nikt mu nie był dotąd w stanie pomóc.

Patrz na takie SB i widzi

“Chyba rzuce moją dziewczyne”.

I sobie myśli, że same dzieci na tym forum. TO JEST ŻENUJĄCE. Powinien być trzymany jakiś poziom wypowiedzi. Nie sposób omijać wzrokiem SB, bo jest w takim miejscu jakim jest i każdy na niego nawet kantem oka spoglądnie.

Właśnie, może by zamiast SB, wrzucić tam jakąś tabelke z artykułami, newsami z głównej strony vortalu. I przydatniejsze i zarazem element łączący forum z vortalem :slight_smile:

Dodane 28.01.2009 (Śr) 16:50

Opinii własnej nie można napisać? I po co ten komentarz napisałeś?

Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinny być warny za bredzenie o kolorze kwiatków na parapecie.

Można, lecz po co na siłe uszczęśliwiać innych? SB jest od luźnych rozmów, niekoniecznie o sprawach IT.

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że jak ktoś pisze NIEZGODNIE z regulaminem to można mu zablokować dostęp do SB ostrzeżeniem.

:?

Piwollo , rozumiem. Źle skonstruowałem wypowiedź.

Chodziło mi o to, że luźne rozmowy, a bredzenie o czyimś życiu prywatnym rodem z telenoweli, to coś innego.

A często, rozmowy są tak idiotyczne, że naprawde człowiek sie zastanawia, gdzie on wszedł.

No niestety Neth czasami tak jest. Najlepiej po prostu tego nie czytać :slight_smile:

Tyle tylko, że po otrzymaniu ostrzeżenia w SB nie można tylko pisać, ale dalej jest aktywne. Ta dzisiejsza historia… :lol:

A ja popieram usunięcie SB, myślę że nie jest tu potrzebne.

niech se jest, tylko dać do wypełnienia jakiś test na iq żeby móc pisać :stuck_out_tongue:

So, jest na dole forum, dla luźnych rozmów, spamowanie linkami jest nawet jako tako zabronione, a czasami można fajnie pogadać (jak się nie ma warna :/). Jak ktoś nie chce, może sobie plaster na monitor naklejić, albo nie zjezdżać tak niziutko. Ogólnie milej, przytulniej jest z sb. A jak on zniknie - to jakie prawo ma istnieć HydePark? Też trzy po trzy gadają.

A nawet jeżeli poziom jest niski, to kto Wam broni go poprawić. Wejdźcie, napiszcie coś mądrego, pociągnięcie temat.

Na starym forum można było wyłączyć SB, to może żeby był wilk syty i owca cała dać i tutaj taką możliwość ??