ShoutBox

Ale jak ktoś dostal bana dożywotniego to nic nie ryzykuje zakladając nowe kąto.

nowe … co ? :x

Witam :smiley:

Pwróciwszy do tematu, wg. mnie blokowanie dostępu do “SB” za ostrzeżenie, jest bez sensu. Jeżeli ktoś zarobił warna na forum czemu ma nie czytać ShouBox’a ,chociażby tak jak ja … zarobiłem warna i słusznie (kara musi być) ale teraz dodatkowa …brak odczytu “sb” pisze odczytu, bo mało w nim biorę udział, ale czytałem sporo, niestety teraz nie mogę i nie rozumiem dlaczego :?

btw. być może jestem prostym człowiekiem ale nie głupim :wink:

Jak dla mnie ma to sens.

1 - Zbyt wielu Userów, wyróżnionych warnami czy banami odreagowywało to na SB.

Nikt nie będzie siedział całą dobę i usuwał skutków takich działań.

2 - Należy też zwrócić uwagę na zapis regulaminu, dotyczący Shoutboxa czyli:

Do tej pory Userzy, którzy za “dyskusję” na SB zostali ukarani mogli dalej,

przynajmniej do pewnego czasu, pisać na nim. Na wyłączenie dostępu

trzeba było czekać na Admina. Teraz może to uczynić Moderator - tym

samym czas reakcji jest zdecydowanie krótszy.

3 - Najistotnieszym zaś elementem jest fakt, że dla miażdżącej większości

Userów nic się nie zmieniło. Brak dostępu do SB jest problemem dla niewielkiej

grupy, a może zmusi ich do zastanowienia się nad swoją działalnością.

4 - Przecież wszystkich nas, bez względu na status, wiek, wykształcenie, cele

itp.,łączy jedno - przyszliśmy dobrowolnie.

Tak więc nie bardzo rozumiem, w czym problem.

Ja mam ostrzeżenie i jakoś mi tak nie wyraźnie jak nie widzę SB na dole, często czytałem, ale jednak dobrze. Jeżeli ma to usprawni pracę moderatorów, którzy zamiast czyści SB skupią się nad czymś innym to jestem zaaa.

W sumie to 50% userów ma teraz zakaz shoutowania.

Trochę dziwnie… SB to dla mnie od ok.tygodnia czasu SB było dla mnie główną częścią forum :slight_smile: (nie śmiać się!).Dzisiaj starałem szukać alternetywy dla SB, jedyna co przyszło mi do głowy to czat, ale jak weszłem na czat, odrazu sobie poszedłem, nie lubie czatu :smiley: Dlamnie pomysł beznadziejny.Ja proponuje ankietę, ona zadecyduje o SB.

beznadziejne to były rozmowy na nim w wykonaniu niektórych

dobrze ze to zablokowali, bo nie trzeba czytać tej żenady co ostatnio była

Błędy się zdarzają!Ja to szybko pisałem.Najsprawiedliwiej byłoby zrobić ankiete, tak jak pisałem.

Ankieta jest nie potrzebna, bo decyzja w porozumieniu z moderatorami jest podjęta. Było nie przeginać mimo wielu próśb najpierw słownych, później ostrzeżeń. Po prostu osoby (w tym Ty) przeginały i to ostro. Z resztą pamiętaj, że Ty pisałeś o swoich pirackich grach, więc tak IMHO dostałeś bardzo łagodnie potraktowany. Mam dla Ciebie gorącą jeszcze poradę: następnym razem nie łam regulaminu, a z shoutboksa będziesz korzystał w sposób nieograniczony. Nie chciałeś się zastosować do regulaminu, dostałeś ostrzeżenie, masz nauczkę i 30 dni odpoczynku od SB.

wcale nie pisałem o swoich pirackich grach, tak pisał Freedom, a ja walnąłem coś takiego:A skad moge ściagnąć tą grę.Coś mnie pokusiło, i zupełnie nie mam o to pretensji, wszystko prze ze mnie, a teraz zostało mi tylko odliczać do startu SB :smiley:

Troszkę inaczej to pamiętam, ale ok. Odliczaj nie tyle do startu, tylko uważaj, abyś znowu za jakieś “nie przemyślane” wypowiedzi nie złapał ostrzeżenia.

tomick , a co z użytkownikami którzy zarobili ostrzeżenie na forum, a nie na “SB” tez zakaz czytania ??

Wszyscy są traktowani równo. Ostatnio od użytkowników biło to, że co tam jedno ostrzeżenie - są jeszcze 2. Teraz troszkę inne podejście będzie - jedno ostrzeżenie też już coś znaczy.

ale jakie będzie podejscie modów do tego ?

będzie tak że za byle co ostrzeżenie,

czy wlaśnie nawet za coś co normalnie by dostał, teraz nic nie dostanie ?

oczywiście, i tak najlepiej …ale co z tymi którzy nie piszą na SB i teraz nie mogą czytać “ciekawych rzeczy” :?

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 21:35 został dopisany post przez xulu

goodprogram , tu chodziło o podejście użytkowników do SB i forum

@goodprogram: Twoje ostrzeżenie zostało przyjęte właśnie za lekceważący stosunek do kartek - czyli w sposób prawidłowy.

@xulu: przecież kary są po to, aby były dotkliwe - wyważone, ale dotkliwe. nie mają na celu uprzyjemnienia życia. Mam Ci przytoczyć sytuacje z shoutboksa? Jeden nie potrafił nic napisać, niż “kum kum”, albo spamować shouta wypowiedziami, zawierającymi emoty, drudzy chwalili się spamowaniem na wikipedii reklamami wortalu, trzeci umieścił link z refem do strony warezowej, kolejni gadali o pirackim Counter-Strike’u, no i wreszcie szczyt wszystkiego: jeden 14 latek, z 15 latkiem gadali o tym, jak wyrywać laski na gg i o seksie. To są sytuacje z ostatnich 7 dni i tylko w czasie, kiedy miałem okazje je przeczytać, czyli jak byłem na forum. Pewnie było ich jeszcze więcej.

Są też plusy takiej sytuacji. Odkąd zablokowany został shoutbox przestał się on wywalać, nie wymaga on moderacji bo osoby, które tam piszą widocznie potrafią się zachować i często są poruszane ciekawsze tematy.

tomick , ale ja ciebie bardzo dobrze rozumiem :slight_smile: tylko ciężko mi zrozumieć to, skoro nie biorę udziału w Sb (lub sporadycznie) czemu mam zakaz czytania tychże wypocin …

BTW- skoro macie az tak wielki problem z SB … do kasacji :wink:

Bo jest to element konsekwencji związanych z otrzymaniem ostrzeżenia. SB jest częścią forum.

Jak widać jakoś sobie radzimy

noo to przynajmniej wiem za co mam tą kartkę :slight_smile: