Siatka na ekranie monitora


(Damian499) #1

Witam

Wczoraj kupiłem nowy monitor LG DM235D-PZ 23calowy. Wcześniej miałem monitor CRT LG 19'calowy. Po przejściu na ten nowy mam wrażenie, że widze na ekranie ciemne paski w pionie i w poziomie mimo, że siedze w normalnej odległości od monitora. Widzę, że obraz w nowym monitorze jest gorszy od poprzednika mimo tak dużej rozdzielczości. Mam wrażenie jakbym miał jakąś folię na ekranie.

Poniżej zamieszczam zdjęcia jak to wygląda. Zdjęcia (co prawda) z bliska... chyba każdy monitor tak ma. Z normalnej odległości zdjęcia nie robiłem bo kamera tego nie widzi (kiepski aparat).

Nie wiem czy to jest wina monitora czy po prostu muszę się przyzwyczaić, że tak po prostu ma być i to jest tylko moje głupie zwidzenie.

Co robić?

Zdjęcie na zielonym tle:

Tak to mniej więcej wygląda (trochę zwiększyłem intensywność koloru, żeby było dobrze widać):


(manieKMP) #2

Chodzi Tobie LG DM23 5 0D-PZ, bo tego podanego bez piątki to google jakoś nie chce wyszukać ;).

Rozumiem, że natywną rozdzielczość dla niego ustawiłeś właściwą -choć opis wygląda na odwrotną sytuację-?

Sprawdzałeś może ustawienia w samym monitorze, bo jeśli się domyślam, to ten model ma funkcję 3D i być może to ona stwarza problem (chyba że chodzi o inne ustawienia).

Ogólnie nie powinno być efektów braku ostrości czy siatki na współczesnych LCD-kach -to ostatnie co najwyżej przy wpatrywaniu się w ekran z 10-20 cm (tak na oko), a przy 5cm można liczyć piksele, ale to i przy CRT da się z takiej odległości zrobić ;).

PS. Zdjęcia są zrobione ze zbyt bliskiej odległości, jakby aparat był “przylepiony” do ekranu.


(Damian499) #3

Tak to ten model co napisałeś.

Roździelczość full hd jest ustawiona, wszystko ok. Ustawieniami grzebałem, ostrość zmieniałem itd. lecz efekt poziomych pasków pozostał. Teraz jak założyłem dołączone do monitoru okulary 3d, to bardziej widoczne są te paski. Opcja 3d jest wyłączona.

Zdjęcia zrobiłem specjalnie blisko, żeby pokazać o co mi mniej więcej chodzi, inaczej nic byś nie widział.

Mam jeszcze jakieś płyty cd do niego, to może coś ustawię ale wątpię czy to coś da.


(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli monitor technikę 3D obsługuje w trybie pasywnym - tzn. że ekran jest odpowiednio polaryzowany pionowo i poziomo dla prawego i lewego oka - to niestety tak matryca ekranu wygląda. Jedyny sposób, by jej uniknąć, to nieco bardziej oddalić się od monitora. Ani sprzętowo, ale programowo tego nie zmienisz.

Pozdrawiam,

Dimatheus