SID i konto gościa bez możliwości zrobienia czegokolwiek

Witam,

wczoraj wieczorem bawiłem się programem newSID i zrobiłem największą głupotę jaką się dało - przerwałem cały proces. Teraz loguje się jako gość i nie mogę zrobić nic co wymaga uprawnień administratora - co na Viscie oznacza praktycznie nic. Dodam że miałem swój profil chroniony hasłem i wciąż się loguje na ten sam profil z tym że teraz nie mam żadnych uprawnień. Mam zapełniony dysk tak jak przed całą operacją z tym że nie moge korzystać z takich folderów jak np muzyka czy obrazy. Nie chciał bym robić formatu żeby tego wszystkiego nie stracić… Czy ktoś mógł by mi pomóc w rozwiązaniu powyższego problemu?

Jakaś lekka dystrybucja live i wszystko poprzerzucać bezpiecznie i potem format ;p

Może spróbuj przywrócić system w awaryjnym.

No tak nie napisałem że w momencie gdy chce zrobić format lub przywrócić system (obojętnie czy normalnie czy w trybie awaryjnym) wyskakuje okienko w którym jest napisane ze wymagana jest autoryzacja i żeby podać hasło administratora ale nie ma nawet miejsca żeby to hasło wpisać. Próbowałem nawet windows commandera bo pomyślałem że może za sprawą jego jakoś uda mi się dotrzeć do tamtych plików no ale też nic z tego… nie mogę także stworzyć nowego profilu byle tylko nie siedzieć na tym “gościu” ale też nie mogę bo to także wymaga autoryzacji z konta administratora…

Spróbuj przywrócić system ręcznie. Czyli, uruchom komputer z jakiejś dystrybucji live linuksa, która umozliwia odczyt/zapis z partycji NTFS. Poprawne kopie rejestru znajdziesz w C:\System Volume Information\ (przegladanie-rejestru-system-volume-information-t384852.html#p2482244). Pozmieniaj im nazwy i pokopiuj w odpowiednie miejsca w systemie. Najważniejsze będą klucze (pliki) SYSTEM, SAM i SECURITY.

Acha. Koniecznie zrób wcześniej kopię zapasową najważniejszych plików (także plików rejestru), żebyś w razie czego miał z czego przywracać swoje dane

A newsid nie robi czasem gdzieś backupa?

Generalnie próbowałem odpalić Ubuntu w wersji Live no i natrafiłem na kolejny problem… konkretnie nie obsługuje Gforca 8500 GT jaki mam a nie mogę ściągnąć nowych sterowników gdyż żeby je zainstalować potrzebuje uprawnień administratora… no i koło się zamyka… POMOCY !!