Sidebar (tzw. pasek boczny), po uruchomieniu zyżywa 60% CPU


(Marion Dor01) #1

Witam wszystkich forumowiczów :slight_smile:

Mam problem z sidebar (tzw. pasek boczny). Otóż zawsze jak mi się uruchamiał raze ze systemem Vista, procesor był na poziomie 2-7%.

A od jakiegoś czasu sidebar zużywa aż 60% mocy CPU. I co ciekawe niektóre gadżety, które umieściłam w sidebar (m.in zegarek i podglądanie procesów na jakim jest poziome CPU i pamięć RAM), w ogóle źle działa tzn. zegarek pokazuje złą godzinę, a podgląd CPU i RAM, że jest 0%. I teraz paska sidebar w ogóle nie włączam, bo strasznie głośno chodzi przez to chłodzenie komputera.

Znalazłam podobny problem na angielskim forum, ale miałam wrażenie, że nikt tej osobie nie umiał dobrze pomóc. No chyba, że źle zrozumiałam posty, bo mój angielski techniczno - informatyczny nie jest tak doskonały jak Wasz :stuck_out_tongue_winking_eye: W każdym bądź razie podaje linka na wszelki wypadek do tego forum:

Dane techniczne laptopa: HP PAvilion dv6540ew

Bardzo liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam i dziękuję za posty. Maria :slight_smile:


(Adamw93) #2

Spróbuj usunąć wszystkie gadżety. Uruchomić ponownie sidebar i dodawać po kolei kolejne gadżety. Może jakiś zamula? :slight_smile:


(Marion Dor01) #3

Sprawdziłam, tak jak poradziłeś i okazało się, że zamula okrągły zegar. hmmm.... dlaczego akurat ten gadżet skoro reszta zachowuje się tak jak trzeba?

Jest duże prawdopodobieństwo, że na to pytanie nie uzyskam odpowiedzi :slight_smile:

Domyślam się, że nieunikne instalacji systemu na nowo, bo jednak tej opcji chciałam uniknąć ze względu na przegrywanie danych, które mam na laptopie :confused: A to pewnie by pomogło wyleczyć sidebar.

A może jest sposób odinstalowania i zainstalowania samego sidebar z powrotem , aby był jak nowy?

Pozdrawiam :slight_smile: :slight_smile:


(Hen Gra) #4

skasuj plik settings.ini z lokalizacji

folder Gadgets też możesz w sumie skasować (będzie konieczne ponowne instalowanie gadżetów)


(Marion Dor01) #5

Niestety to nic nie pomogło w moim przypadku. Natomiast naprowadziłeś mnie na pewien ślad w całej tej historii i dzięki temu mogłam rozwiązać ten męczący mnie problem. Winowajcą był explorer 8, który zamrażał zegar i wskaźnik CPU, RAM oraz "nakręcał" pracę procesora. Mogłam go nie od instalować i zmniejszyć "rozmiar czcionki dpi" z 98 na standardowe 96 dpi i też problem by znikł. Lecz czcionka lubię jak jest trochę ciut większa.

Żeby pomóc innym znalazłam takie porady nt. sidebar'a:

A tutaj mam link, który podaje rozwiązania do znanych i często powtarzających się problemów z paskiem bocznym (sidebar)

Problemy z sidebar'em (pasek boczny)

Dziękuję za Wszą pomoc przy rozowiązywaniu mojego problemu. Mam nadzieję, że to co ja znalazłam w sieci pomoże Wam uniknąć w przyszłości też takich niespodzianek z paskiem bocznym. Pozdrawiam :slight_smile:


(Hen Gra) #6

można było jeszcze znaleźć inny zegar, widziałem kilka podobnych do tego systemowego


(Adamw93) #7

Nie tylko podobne, ale i ładniejsze :slight_smile: Polecam:

http://www.gadgetsforvista.net/

http://gallery.microsoft.com/sidebar/vista.aspx - tu zmieńcie język gadżetów w filtrze na angielski, pół roku mi dojście do tego zajęło :stuck_out_tongue:

http://www.gadgetsdownload.com/widget_gallery.php


(Marcinxpd) #8

Na moim laptopie, o podobnych parametrach procesor w ogóle nie jest obciążony, kiedy sidebar jest włączony. Może za dużo "śmieci" masz w laptopie :wink:


(Marion Dor01) #9

Przeczytaj mojego ostatniego posta, w którym napisałam, że przyczyną był explorer 8 (przez co musiałam go odinstalować) i to sprawę rozwiązało. A do tego podałam link, który opisywał znane przypadki z sidebarem. Pozdrawiam :slight_smile: