Sieć 4g w play

Czy sieć 4g w play jest całkowicie darmowa? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Sieć 4G w Play to ściema i bujda na resorach :wink:

Ale odpowiadając na Twoje pytanie.

Bycie w zasięgu “4G Play” jest darmowe, natomiast korzystanie z niej w sensie przesył danych, połączenia i sms już nie :slight_smile:

jak pytałem na play.pl konsultanta to powiedział, że sieć 4g jest darmowa :smiley: , ale nie pytałem o korzystanie z niej :stuck_out_tongue: i tu jest haczyk #-o

Dzięki za szybką odp. :wink:

Spytaj się też czy korzystanie z tej sieci 4G w Play jest też darmowe.

gdyby korzystanie z 4G było darmowe to i internet, połączenia i sms byłyby całkowicie darmowe.

Prędkość 4G można osiągnąć tylko na urządzeniach do niego przystosowanych. U mnie HSDPA śmiga nieźle. Przed chwilą miałem down 3.59 Mb/s, up 1.42 Mb/s, ping 120 ms. BB 9520 w playu :smiley:

Pełne 4G na razie jest chyba testowane w plusie i cp.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution

Zapytałem konsultanta bardziej szcegółowo i jest odp. :slight_smile:

Tomasz Zwoliński

2:29:57 PM

Witam serdecznie Karol. W czym mogę pomóc? Samsung 533 już od 1 zł. Zapytaj konsultanta o szczegóły.

Karol

2:30:57 PM

Czy korzystanie z internetu w sieci 4g jest darmowe?

Tomasz Zwoliński

2:31:44 PM

chodzi Panu o uzytkowanie z internetu w telefonie tak/

2:31:54 PM

?

Karol

2:31:55 PM

w sieci 4g

Tomasz Zwoliński

2:32:11 PM

ale czy za posrednictwem telefonu?

2:32:14 PM

czy nie\

Karol

2:32:24 PM

htc wildfire

Tomasz Zwoliński

2:32:31 PM

jesli ma Pan wykupiony pakiet danych to nie

Karol

2:33:45 PM

posiadam tylko karte play fresh i ten telefon bez płatnych pakietów

Tomasz Zwoliński

2:34:05 PM

jest to 12 gr za kazde 100 kb pobranych danych. to nie telefon ma pakiety a numer

Czyli w 4G płacimy standardową stawkę, tyle że możemy liczyć na większy transfer (w teorii do 21Mbit/s). Jeśli chcemy taniej korzystać z sieci najlepiej wykupić pakiet http://www.play.pl/pl/promocja/play-kar … index.html W przypadku pakietu 200MB/9zł 100KB to już mniej niż 5gr za 100KB. Tyle, że np. w heyah mamy 2gr/100KB w standardzie. Nie mówiąc o Play Online - 1gr/300KB.

4G nazwano technologię która rozwija możliwości HSDPA - czyli m.in. HSPA (korzystają chyba z tego już wszystkie duże sieci, ale głowy nie dam), LTE (np. Mobyland, CP). Play korzysta z HSPA+ więc może nazywać się siecią 4G, a że limituje download (zresztą nie tylko on) do szybkości najsłabszej Neo to już inna bajka.

Generalnie 3G i 4G to GSM, więc korzystanie z usług jest bardzo podobne.