Sieć 7<->7, netbook nie widzi laptopa

Kupiłem netbooka Acer Aspire one D260 w Orange w internetem i żeby mieć internet na laptopie połaczyłem oba komputery kablem crosowym. Netbook udostepnia internet. Laptop widzi Acera może zagładać do folderu publicznego, za to netbook nie widzi notebooka. W czym jest problem? Laptop to dv6-1223eo z Win7HP, a na Acerze jest zainstalowany Win7Pro z MSDN AA.

wydaje mi się, że musisz wpierw udostępnić któryś z folderów na latopoie. NP. ja mam pc i laptopa połączonego crossem (win xp). Z laptopa potrafię zaglądać do pc a na odwrót nie, bo niemam nic udostępnionego na laptopie.

A grupa robocza itp?

W W7 jest jeszcze patent z grupą domową. Poustawiaj i wtedy powiedz, czy działa.

Grupa robocza ta sama. Latop ma udostepniony 1 folder, netbook też. Jak utworze grupę domową na laptopie netbook jej nie widzi. A z kolej jak ją utworzę na Acerze, HP’ek ją widzi tylko połączyć się nie może.

Netbook nie widzi laptopa, czyli ikona laptopa nie pojawia się w menu Sieci.

Dodam jeszcze, że na netbook mam 2 sieci. 1. Orange, czyli Internet przez modem i 2. Sieć niezidetyfikowana z brakiem dostępu do sieci. Laptop ma 1 sieć zwaną “Sieć” z dostępem do neta.