Siec ad hoc i zabezpieczenia

Witam.

Mam w domu dwa kompy. Jeden podpiety pod Internet przez kabel. Zrobilem siec bezprzewodowa typu ad-hoc ( komputer z polaczeniem kablowym udostepnia polacznie internetowe dla drugiego przez wi-fi).

Czy oprocz szyfrowania WEP moge jeszcze jakos zabezpieczyc swoja siec.

Znalazlem mase postow o filtrowaniu adresow MAC i o ukrywaniu SSID ale czy te rozwiazania mozna takze aplikowac do tego rodzaju sieci , a jesli mozna to jak.

Pozdrawiam.

tak - mozesz - o jak kazde zabezpieczenie podniesie to poziom bezpieczenstwa twojej sieci (filtr na MAC,ukrycie SSID) - oczywiscie nie ma sieci nie do zlamania… :wink:

a wg.ostatnich artykulow (bugtraq,a potem pcwk) WPA okazuje sie miejscami slabsze od WEP :stuck_out_tongue_winking_eye:

wiec jesli zapodasz WEP+MAC FILTER+HIDE SSID to 99,99 % “haxorskich” (LOOL :P) script-kiddies masz z glowy

powodzenia!

ok, wszystkie post mowia o tym jak mozna aplikowac filtr MAC i ukrywanie SSID do sieci infrastrukturalnych, ale jak to zrobic dla sieci ad hoc??

jakos nie moge znalesc nigdzie tych wlasciwosci.

hahaha - no coz to prawda…

wiec robisz siec ad hoc…zakladam ze system HOSTem(ten z netem) to win xp… to chyba faktycznie MACFILTERING jak i HIDESSID masz z glowy…chyba ze masz jakas aplikacje do obslugi sieciowki … ja do ASUS’a takowa mam. A ty ?