Sieć bezprzewodowa czy przewodowa w domu

Cześć wszystkim,

słuchajcie mam pytanko, w domu jaka by byla najlepsza sieci. Bezprzewodowa czy przewodowa. Chodzi mi o Wi-fi lub jakis modem z routerem. Zależy mi bardzo na wygodzie funkcjonowania, jakości przesylania, wadliwości i w miarę przystepnej cenie - ale to nie jest tak istotne. Proszę o konkrtne odpowiedzi.

Dzięki wszystkim z góry.

Co ma ankieta do pytania :stuck_out_tongue: ?

Mi neo działa bardzo dobrze :mrgreen:

Chłopie bierzesz co Ci bardziej pasuje…

jeśli masz lapa w domu i co chwile przebywasz w innym pomieszczeniu to chyba najlepsze wifi.

Jeśli masz komputery stacjonarne które są w jednym i tym samym miejscu to szkoda wywalać tyle kasy na router z AP, potem na karty WLAN, jeśli po kabelku wyjdzie kilka razy taniej.

siec po kablu tańsze materiały do tego są a radiowa wygoda ż enie ma kabli ale juz troche droższe urządzenia :wink:

no z jednej strony tak, ale mi juz nie chodzi o kase tylko o luksus, technike, jakość i wygodę z funkcjonowania a mniej o kase. bo np. teraz nie mam laptopa ale jak bym mial to juz lepiej wifi miec niz zaczynac kupowanie tych rzeczy.

No co tu dyskutowac, jesli sam nie wiesz cego chcesz chyba :smiley: nie masz lapa to zapodaj kabel, taniej bedzie, ale usisz kable po domu ciągać.

Jesli kupisz sobie lapa to zapodaj wi-fi, mniej klopotu z rozciaganiem pajenczyny w domu.

Jesli o funkcjonalnosc to chyba nie ma roznicy, czy kabel czy powietrze to to samo.

Skoro masz kase kup sobie router z wifi i po klopocie, zaciagniesz kable do kompów a wi-fi bedzie na podorędziu, wtedy bedziesz mial polew yboru jak chcesz zapodac net do kompów.