Sieć bezprzewodowa i internet

Witam!

Mam pewien problem…

Do mojego pewnego komputera chciałbym zainstalować sieć bezprzewodową, którą “stanowi” mój router rozsyłający po całym domu sygnał (łączy aktualnie 2 laptopy z internetem).

Sytuacja ma się dokładnie tak.

Jest pewna sieć działająca na kilkaset metrów, z całkiem innego budynku.

Z budynku A wysyłany jest sygnał do budynku B (w tym przypadku budynek B to mój dom)

Na budynku B jest antena, która odbiera ów sygnał i wysyła kablem do komputera.

(jest to po to, aby mieć podgląd na kamerach)

No więc tak. Mam router D-Link’a Wireless ADSL2+, DSL-G624T.

Aby zainstalować oprogramowanie do tego D-Link’a, musiałem pożyczyć kartę sieciową z odpowiednim “gniazdkiem” (aby to zainstalować trzeba było podłączyć router z kompem na chwile). (gniazdko było inne, takie jakby kółeczko z drucikiem w środku :stuck_out_tongue: , więc potrzeowałem odpowiedniego)

A więc zainstalowałem.

Antena na dachu mojego domu odbierała sygnał o sile : Niska

Z siecią komputer się łączył.

Nie można było przeglądać stron, więc pomyślałem iż sygnał jest za słaby…

No to pożyczyłem kartę sieciową do sieci bezprzewodowej.

Sukces odniosła ta karta-siła sygnału : Znakomita.

Lecz problem nadal jest ten sam-nie mogę przeglądać stron bez kabla !

Z siecią jest połączone, nie wiem co się dzieje…

Jakieś pomysły?

Niebędę cię okłamywał, że wiem co jest nie tak… Jednak ja bym stawiał na jakiś błąd w skonfigurowaniu wireless’a

Nie zablokowałeś sobie jakiś portów lub cos w tym rodzaju?

W laptopie, jak tylko zainstaluję tego D-Link’a, mogę od razu wyciągnąć kabel i cieszyć się bezprzewodowym internetem…niestety w komputerze tak nie jest…może trzeba gdzieś coś dodatkowo skonfigurować?

narzędzaia administracyjne, usługi, konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej , stan - uruchomiony

Było już tak jak kazałeś zrobić…

niewłaściwa brama domyślna?

Typ Adresu/Adres IP/ Maska podsieci/Brama domyślna- wszytko mam na “niedostępny”

I jeszcze jedno…jak daję “napraw połączenie sieciowe” wyskakuje mi komunikat “Protokół TCP/IP nie jest włączony dla tego połączenia. Nie można kontynuować” - jak go włączyć ?

we właściwościach połączenia sieciowego sprawdź czy jest zainstalowany i zaznaczony “ptaszkiem”. jeśli nie, to go zaznacz, albo zainstaluj.

Internet udostępniony zapewne na mac adres karty sieciowej , musisz sklonować mac z tego kompa co działa internet do routera a najlepiej powiadomić admina aby udostępnił internet na fabryczny mac adres routera. Pozatym zresetowac router a następnie klon maca a reszta na “auto”

TCP/IP był włączony i jest…

MAC adres sprawdzałem…kopiowałem…

Jest dokładnie taki sam jak na laptopie, na którym internet działa…

skopiowałeś maca na kompa, bo jeśli jest filtracja po macu to może to być powodem, że nie masz neta, drugi temat - admin mógł ustawić wygaszanie sygnału na “pierwszym” sprzęcie czyli kompie lub routerze, ale z tego co piszesz i co napisali przedmówcy problem jest w filtracji maca i wygaszaniu sygnału na pierwszym urządzeniu

Ja jestem adminem router’a-wszystko jest moje…

Także mam pełny dostęp do wszystkiego.

W takim razie jak wyłączyć tą filtrację?