Sieć bezprzewodowa i Windows 2000 Proffesional

Mam stary komputer na Windowsie 2000, który pragnę podłączyć do internetu za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej TP-Link TL-WN751N. Zainstalowałem sterownik. Co dalej zrobić, żeby komputer miał łączność z internetem? Lekko się nie orientuję w Win2k.

Hej
Tutaj masz stronę karty (na stronie producenta) z dostępnym oprogramowaniem i instrukcjami
http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WN751N.html#Driver
Tutaj masz podręczniki

http://static.tp-link.com/resources/document/TL-WN751N_V1.0_QIG_7106504085.pdf
http://static.tp-link.com/resources/document/TL-WN751N_V1_User_Guide.pdf

Pierwsza instrukcja lepsza, musisz wg. nich zainstalować oprogramowanie (po podłączeniu karty do komputera), a następnie włączyć program obsługujący kartę wifi (ikona pojawi się na pulpicie), wybrać “network” i tam wyszukać twoją sieć i podłączyć się pod nią. Ewentualnie jeszcze w zakładce “profile” sprawdzić czy wszystko ok.

Jeżeli sieć jest zabezpieczona WPA2 to nic nie zrobisz. Wsparcie jest dopiero od Windows XP SP2 z poprawką KB893357

To miałby ktoś linka z nowszymi poprawkami pod Win 2k? Ja mam do SP4 i nic więcej. Jak próbowałem instalować Avasta to też jęczał o jakąś poprawkę KB coś tam, ale nie wiedziałem skąd ją pobrać.

 

Oprogramowanie nie działa na Win 2k i myślę, że to też kwestia aktualizacji.

cóż możesz spróbować wyszukać (w google) na zasadzie “[aktualizacja, to jest to np. KB20955503, tylko musi być pełna nazwa.kod aktualizacji] pobierz” (w cudzysłowie całą frazę tj nazwa aktualizacji i pobierz) ewentualnie możesz spróbować na stronach microsoftu i dodać do tego dopisek “site:microsoft.com/pl-pl/” (tym razem nie cudzysłowie tylko samo site: …).

 

Próbowałeś oprogramowania z strony TP i z płytki?

 

edit: A swoją drogą do czego jest ci potrzebny ten komputer? Musisz/chcesz uruchomić stare oprogramowanie/gry czy zwykły internet/poczta? Jeśli internet to możesz się zainteresować linuxem (np. puppy linux czy czymś takim)?

Zmienić szyfrowanie sieci na WEP.

 

No i musisz mieć oprogramowanie do karty WIFI działające na W2000.

 

 

Jak masz wersję V2, to wsparcie masz dopiero od XP, wersja V1 ma od 2000.

http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WN751ND_V2.html#Driver