Sieć bezprzewodowa,jak sie zabezpieczyć przed podłączeniem

tak jak w temacie: :cry:

jak się,zabezpieczyć mogę przed tym żeby inne osoby do mojej sieci tzn serwera z którego już korzystam nie mogły sie podłączyć nielegalnie pisze dlatego ze czuje ze ktoś do mnie sie podlącza,neta mi rozlącza,a najważniejsze to to ze kiedy weszłem w Moje Miejsca SIECIOWE TO … :o KIEDY ZOBACZYłEM JAKIES FOLDERY NIE MOJE! !!

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 14:11

właśnie weszłem w… moje miejsce sieciowe-zadania sieciowe-wyświetl komputery śieci roboczej i oto co mam… 277acb0347e8891em.jpg

spokojnie.ile osób korzysta z tej sieci?może to ktoś znajomy podłączył się do twojej sieci.jeżeli jesteś pewien że ktoś włamuje Ci się do sieci poprostu zabezpiecz ją kluczem(hasłem), i podaj te hasło tylko osobom które chcesz żeby się podłączyły do tej sieci.

to jest dobra sieć ok 400 osób korzysta z niej!

raczej nikt z moich znajomych 100%

w jaki sposób??

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 14:38

to nie jest moja sieć własność tylko od kogoś mam neta… :wink:

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 15:03

właśnie następny gościu sie podłaczył do mnie nazywa si bartek i mam jego pliki z kompa u siebie na moje miejsce sieciowe!! jak sie zabezpieczyc??pomocy

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 15:10

myśle nad tym programem,co wy na to ,da mi to coś?

http://www.pctools.com/pl/firewall/?ref … XgodaHCR3Q

A czy to Ty tworzysz tą sieć bezprzewodową, czy masz tylko internet bezprzewodowo?

Jeżeli masz internet bezprzewodowo to jedyne co możesz zrobić to wyłączyć udostępnianie plików na swoim komputerze. (co zrobią inni to ich sprawa)

Jeżeli jest masz np. podłączoną neostradę (Twoją) i rozdzielasz sobie w lokalu przez router bezprzewodowy to wtedy, zabezpiecz hasłem i ustaw, żeby router przyjmował tylko karty sieciowe z Twoimi adresami MAC

nie moja!!

tak mam od kogoś i jemu opłacam abonament co miesiąc :wink:

nie mam :!:

to znaczy, że jeżeli nie udostępniasz Ty swoich plików to nie ma problemu. Jeżeli natomiast chciałbyś Ty paru osobom udostępniać swoje pliki, a reszcie nie to już musisz się bawić hasłami dostępu - niby proste to w Windowsie, ale nie zawsze do końca wiadomo co zrobić, żeby było tak jak chcemy.