Sieć bezprzewodowa laptop - komputer

Witam.

Chciałbym stworzyć sieć bezprzewodową między laptoptem, a komputerem stacjonarnym. Laptop posiada na pokładzie coś takiego Atheros AR5006X Wireless Network Adapter. Planują dokupić do komputera kartę sieciową pod USB. Moje pytanie jest następujące: czy w takiej sieci pójdzie grać w gry (głównie strategie), nie będzie zbyt wysokich pingów itp.?

Na laptopie jest Vista, a na stacjonarnym XP, czy nie będzie jakichś nieprzewidzianych problemów?

Pozdrawiam, Maruda :wink:

Jeśli chodzi o grę LAN to ping powinien być minimalny. A problemów z powodu systemów tez nie powinno być.

Ok, dzięki.

A czy taka sieć nie jest w jakiś sposób niebezpieczna? Chodzi mi o to czy ktoś niepowołany (posiadający również kartę bezprzewodową) mógłby się pod nią podpiąć bez mojej wiedzy, np. sąsiad :wink:

Nie no chyba żartujesz jakie problemy powinno hulać !!

By nikt ci się nie wkradł to musisz ustawić Szyfrowanie danych na WAP i długość klucza jak najdłuższa w ASCII. Mam tak połączony komp z laptopem i wszystko działa

Zabezpiecz sobie sieć 64bitowo żeby przypadkowo nikt obcy z tej sieci niemial możliwości używać. np czasami jak podjade samochodem pod jakiś większy sklep, supermarket to niemam problemu zeby laptopa podlaczyc bez przewodowo do jakiejs sieci, zawsze sie cos znajdzie, tak samo z sasiadami.

Moim zdaniem to jest prowokacja. Goscie niby nie wiedza o czym pisza.

Witam.

Mam problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej.

Posiadam (jak już pisałem) Laptopa z wbudowaną kartą sieciową i komputer stacjonarny z bezprzewodową kartą sieciową pod USB. I niestety nie potrafię utworzyć sieci, niby połączenie jest, ale ciągle pisze, że pobiera adres sieciowy (czy coś takiego) albo jakieś inne błędy wywala. Dodam, że na laptopie mam internet iplus, a na kompie Neo.

Połączenie sieciowe jest mi potrzebne tylko do wymiany plików i grania w jakieś sieciowe gierki, internet chcę zostawić w spokoju.

Przeczytałem już kilka poradników odnośnie konfiguracji sieci i nic :/. Jeśli mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak utworzyć tą sieć to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Maruda.