Sieć bezprzewodowa między 3 budynkami

Witam,

Chciałbym zrobić małą sieć bezprzewodową między 3 budynkami u siebie i nie wiem jaki sprzęt konkretnie dobrać i w jaki sposób to rozwiązać.

Tak więc sytuacja wygląda następująco: w jednym budynku mam router i tam podłączenie do neostrady, chciałbym aby internet z tego budynku co jest router z połączeniem ADSL był rozsyłany do pozostałych dwóch budynków drogą bezprzewodową. Jakich anten użyć, kabli antenowych, koncówek itd ? Jakiego sprzętu mam użyć w pozostałych dwóch budynkach aby tam sygnał był pobierany z budynku gdzie mam neo i był rozsyłany w tych pozostałych budynkach również drogą radiową ? jakich anten użyć o jakiej mocy w tych budynkach aby rozsyłać sygnał?

Odległość między budynkami to ~10-20m, czysta przestrzeń bez żadnych drzew. Zobrazuję jak wygląda położenie budynków

358xyec.png

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

Anteny kierunkowe powinny tu zdać egzamin, do tego wzmacniacze sygnału w samych już miejscach docelowych do odbioru i przekazania w eter sygnału, czyli jakieś większe antenki będą potrzebne. Tak według mnie ;-). Niestety w samym doborze sprzętu nie pomogę, bo nie chcę Ci źle czegoś doradzić.

a jak by dać tylko antenę dookólną, to do 20m złapie ?

Słabo to widzę raczej, ta antenka będzie rozgłaszała sygnał na około wszędzie, więc tym samym sygnał będzie słabszy (pamiętaj, że masz mury do przejścia w budynkach, no i stropy, jeśli są piętrowe - to też tłumi sygnał).

Ok, w takim razie spróbuję podłączyć 2 anteny panelowe zobaczymy co z tego wyjdzie