Sieć bezprzewodowa rozłącza się o pełnych godzinach

Witam , otóż mam problem z internetem , który rozłącza się o pełnych godzinach np. Włączam laptopa o 15.10 i mam neta a o równej 16 kaplica , co robić ? 

Opisz dokładnie problem: 

  • jaki to jest internet,

  • czy rozłącza Twój komputer z routerem, czy chodzi o brak internetu,

  • czy to jest tylko problem na jednym komputerze, czy na kilku.

Rozłącza co godzinę, czy tylko o 16stej? 

 

Masz na routerze włączoną jakąś kontrolę rodzicielską? Po LANie ruch nadal jest?

Jest to internet z UPC , dokładnie to chodzi o brak internetu i występuje tylko u mnie a rozłącza się nie co godzinę lecz wyłącznie o pełnych . Chyba nie mam żadnej kontroli albo raczej na pewno nie . 

Czy w tym czasie możesz “pingować” router (jak internet jest rozłączony)? Znika całkowicie połączenie bezprzewodowe? 

Pinguje np Google to mam x4 upłynął czas rzadania . 

Jak klikam rozwiąż problem to wyskakuje komunikat : ze połączenie miedzy routerem a internetem zostało przerwane ;3

W sensie sygnał jest ale pojawia się ten tajemniczy żółty wykrzyknik i zrywa wszystko ;d

Pytałem o routerm - czy masz w tym czasie dostęp do sieci lokalnej.

Jasne ze mam

Jeszcze raz: w momencie rozłączenia od internetu:

  • możesz pingować router (np. 192.168.1.1)
  • nie możesz pingować np. google (8.8.8.8)?

Nie pinguje Google i routera 

Dziwi mnie to, że o pełnej godzinie a nie co godzinę… Sprawdź z ciekawości jak jest ustawiony serwer DHCP i czy ustawione jest odnawianie IP co godzinę (3600s).

Jak to mam sprawdzić ? Serio , dzisiaj odpaliłem o 17:34 , chwile pośmigalo do 18 ^^

Serio , nie mam pojęcia jak to odnawianie ogarnąć ;d

Zaloguj się do routera. Adres IP będziesz miał na spodzie routera lub wyciągniesz z bramy domyślnej na innym komputerze. Jeśli to jakiś tomson, to domyślnie login pusty hasło admin. Zresztą to też powinno być na spodzie routera. Jak Ci się uda zalogować, sprawdź czy masz IP na WANie i jaki masz czas dzierżawy. W UPC. Powinno być minimum 24h, ale oni dają chyba nawet 3 dni.

@roobal: tylko czemu o równych godzinach a nie co godzinę? ;-)  Ciekawostka przyrodnicza; ja jednak obstawiam na coś na lokalnym komputerze (AV, FW czy inny magiczny ficzer).

Jestem pewien ze to nie wina routera bo tylko mi się ten błąd pojawia a co do odnalezienia tego problemu w systemie to nie nam zielonego pojęcia jak się za to zabrać 

Ja bym zaczął od przeglądnięcia na lokalnym komputerze co się dzieje o równych godzinach. Masz coś takiego jak ‘event viewer’. Włączysz podgląd np. poleceniem "  eventvwr.msc  ". Wejdź do ‘Windows Logs’  i zacznij od zakładki ‘System’. Zobacz co się dzieje w systemie w momencie ‘awarii’, czyli u Ciebie równe godziny.

 

Wszystko jest dobrze ustawione , dodam ze tylko ja tak mam ;d

Zrobiłem tak jak mówiłeś i wyskoczyły mi takie komunikaty : usługa host systemu diagnostyki weszła w stan zatrzymania .

Usluga autowykrywania serwera proxy w sieci web winhttp weszła w stan uruchomienia. 

Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy wpad.chello.pl po tym , jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział 

Regularnie co godzinę to się pojawia, czy jednorazowy przypadek?

z tym DNS co godzinę tylko w niektórych przypadkach są inne nazwy : rozpoznawania nazwy . 

W sensie po rozłączeniu internetu nie nam go wgl … Gdy porobie czyszczenia rejestru i komputera to się czasem pojawia . W większości przypadków wyskakuje komunikat : połączenie miedzy punktem dostępu , routerem lub modemem a internetem zostało przerwane i wyskakuje przy mojej sieci komunikat :. Brak dostępu do internetu . Tak jak w większości przypadki błąd tylko u mnie i nie jest to wina routera ;3