Sieć bezprzewodowa - udostepnianie plikow i drukarek

Witam, sprawa przedstawia się następująco: są dwa laptopy na Win Xp Pro podłączone do Internetu kablowo, ubzdurałem sobie, że chcę wykorzystać bezprzewodowe karty sieciowe i utworzyć sieć bezprzewodową między tymi dwoma komputerami, poczyniłem pierwsze kroki do sieci ad-hoc według http://www.warchalking.pl/artykul_38.html, zagrało, laptopy łączą się ze sobą, oba komputery wrzuciłem do jednej i tej samej grupy roboczej, dodałem w narzędziach administracyjnych użytkowników, dodałem do nich hasła(konto Gość mam nieaktywne, bo tak chcę), udostępnianie plików nieproste, podczas procedury udostępniania plików wybieram odpowiednie uprawnienia (właśnie dla konkretnego użytkownika) i wychodzi z tego wszystkiego mały klops: gdy próbuję z komputera ‘rozgłoszeniowego’ przejść do komputera klienta to wyświetla mi zawartość grupy roboczej (tak jak być powinno: są dwa komputery w tej sieci), gdy próbuje wejść do komputera klienta, wyświetla się komunikat o braku uprawnień i koniecznym kontakcie z adminem, z kolei gdy próbuję poprzez Moje miejsce sieciowe->wyświetl komputery grupy roboczej to wyrzuca komunikat o braku uprawnień i nie ma listy komputerów które są w grupie roboczej

jak można temu zaradzić?będę wdzięczny za sugestie:)

pozdrawiam

edycja:

trochę zakombinowałem ale nadal nie jest to to czego oczekiwałem, mianowicie sytuacja przedstawia się tak:

laptopA(rozgłoszeniowy): karta sieciowa bezprzewodowa: IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0, zapora Windows w wyjątkach zaznaczone, żeby udostępniała pliki i drukarki, stworzona sieć bezprzewodowa Ad-hoc (łączenie tylko komputer z komputerem)

laptopB(klient):karta sieciowa bezprzewodowa: IP 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, zapora ustawiona jak powyżej, w zaawansowanych właściwościach połączenia bezprzewodowego ustawione łączenie komputer z komputerem

Na konta administratorów zostały nałożone hasła, a konta Gość są wyłączone

Po uruchomieniu kart sieciowych bezprzewodowych komputery się ze sobą łączą, pingi z laptopaA do laptopa B dochodzą (odwrotnie jest tak samo).

Oba komputery zostały wpisane do tej samej grupy roboczej.

Po wejściu na laptopieA na Moje miejsce sieciowe i wyświetl komputery grupy roboczej pojawiają się dwa komputery: laptopA i laptopB, gdy chcę wejść na laptopA to jest w porządku, gdy próbuję wejść na laptopaB pojawia się monit o hasło i wpisuje je (haslo administratora laptopaB) i niestety monit się cały czas odnawia.

Gdy pracuję na laptopieB i wchodzę na Moje miejsce sieciowe i próbuję wyświetlić komputery grupy roboczej to wyświetla komunikat o braku uprawnień.

Co z tym dalej? Jakieś pomysły? Mi się wydaję, że powinno śmigać, no ale… :wink:

ja mam podobny problem. w domu są dwa kompy, jeden stacjonarny z win xp sp2 (nazwijmy go 1) i drugi laptop z vistą (2). i teraz, internet mamy przez kabel lan, więc kupiłem router, podłączyłem do 1, w 2 ustawiłem sieć bezprzewodową i internet działa na obu kompach. i teraz, czy da się udostępnić pliki żeby można je było kopiować z 1 do 2 i na odwrót bezprzewodowo?? niby ustawienia są ok, ale ani jeden ani drugi siebie nie widzą w połączeniach sieciowych. jest tylko nazwa sieci, ale kompów ani śladu a ja nie mam pojęcia co dalej. z góry dzięki za pomoc :smiley:

Bo udostępniacie pliki na “moje dokumenty” albo “pulpit”, spróbujcie udostępnić folder na samej literze dysku, ale bez żadnych dodatkowych opcji, bo macie na pewno włączoną opcje plików prywatnych która blokuje dostęp do “pulpitu” i “moich dokumentów”.

Pozdrawiam