Sieć bezprzewodowa w Chello

WItam!

Chciałbym zaistalować w domu sieć bezprzewodową. Mam peceta pod Ubuntu/XP i podłączony przez RJ45 do wbudowanej karty sieciowej(przewodowej) modem z chello (Webstar). Zamierzam zakupić laptopa, i chciałbym mieć dostęp do internertu z całego mieszkania (60m^2). Jaki router wybrać? Czy muszę wykupić jakąś specjalną usługę w Chello? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Nic nie musisz wykupywać chyba że chcesz mieć od nich router bezprzewodowy ale to jest strata pieniędzy.

Co do routera to były tu na forum już różne dyskusje na ten temat. Poszukaj. Spora część osób zaproponuje Ci TP-linka, inni Linksysa a jeszcze inni D-linka itd w zależności od tego kto co miał i z czym miał do czynienia. Zakup routera jest też związany z tym ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy.

Dzięki! :slight_smile:

Co do routera to nie chciałbym, żeby był jakiś bardzo drogi, bo będzie służył tylko do tego jednego celu. Nie chciałbym też kupić jakiegoś taniego bubla, który szybko przestanie działać. W takim razie porozglądam się na forum. Dzięki za szybką odpowiedź.

Ja ostatnio znajomemu zakupiłem D-Link DIR-300 i jak do tej pory nie miałem od niego żadnego sygnału że coś jest nie tak. Konfiguracja laptopa i routera wraz z podłączeniem zajęła mi 10 min

A, i jeszcze dwa pytania, raczej do kogoś kto posiada Chello.

1.Czy da się bez problemowo rozdzielić sygnał przez router na dwa komputery, czy też UPC zakłada jakąś blokadę?

2.Jak wygląda schemat połączenia tego wszystkiego? kabel od kablówki -> modem ->(RJ45) router ->(RJ45) komp i bezprzewodowo laptop?

Ad 1. Chello nie zakłada blokady i bezproblemowo się dzieli sieć.

Ad 2. Dokładnie tak jak napisałeś.