Sieć bezprzewodowa w sieci osiedlowej

Witam,

Mam problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej w domu (w zasadzie wcale nie potrafię się za to zabrać). Mam router d-link di-624 i jeden komputer który ma być podłączony kablem oraz jeden laptop mający korzystać z sieci bezprzewodowej. Staram się zainstalować router i wprowadzić adres MAC karty jednak w panelu sterowania w zakładce połączenia sieciowe po tych czynnościach dalej widnieje tylko połączenie z karty sieciowej jaką mam w komputerze. Czy byłby ktoś na tyle miły i krok po kroku napisał jak należałoby to zrobić aby wszystko działało.

Z góry dziękuję.

marona zwróć się do swojego dostawcy i spytaj się o sposób konfiguracji routera (czy dopuszcza rozdzielanie sygnału na kilka komputerów w cenie jednego łącza). Jezeli tak popros admina o zarejestrowanie MACa routera na serwie. Dalej powinno wszystko być z górki

Nie zgadza się, a cena jaką żąda za drugi komputer jest za wysoka!! Dlatego chciałem wprowadzić adres mac karty i nie potrafię.

wejdź w zakładkę Advanced, sekcja filtres wybież pozycję podejże drugą od góry i zaznacz ją wpisz w pole name: nazwę i pole MAC Address; mac karty i to wszystko. powinno działać

Tak też robię, problem w tym, że po przeprowadzeniu konfiguracji routera pojawia się komunikat: kabel sieciowy odłączony. Może opiszę dokładnie jak wygląda mój problem:

w trakcie konfiguracji routera wybieram dynamic IP, klonuje adres MAC. Na komputerze wybieram w opcjach TCP/IP aby uzyskiwał adres automatycznie.

Router próbuje się połączyć z internetem ale co chwilę wyskakuje komunikat: Kabel sieciowy jest odłączony. Czy możliwe jest aby operator blokował to w jakiś sposób (nawet po zmianie adresu MAC)?

Nie mam pojęcia jak się za to zabrać aby działało, proszę o pomoc.

sprawdź kable połączeniowe czy są na sowim miejscu, i czy nie sa źle ułożone. sprawdź srerowniki czy wszystko jest zainstalowane. przez co się łączysz?? neostrada czy radiówka??

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 14:43

jeżeli masz neostrade to powinno to być mniej więcej tak: w oknie select internet connection type (WAN) ręcznie wybież typ połączenie zaznacz opcje PPPoE. I zatwierdź i zrub twardy reset, mam taki sam na sieci tylo że ja mam radiową i to zadziałało

Niestety nie pomogło, łączę się przez kabel z sieci osiedlowej. Kable są na pewno dobre, ten dostarczający neta jak podpięty jest do karty to net jest, gdy próbuję przez router to niestety nie działa (kabel łączący router z komputerem też jest dobry, sprawdzany u kolegi).

porozmawiaj z administratorem sieci moze blokuje łącze aby nikt nie udostępniał swego łącza, ja blokuję właśnie tak łącze. A gdy ktoś chce udostępnić swoje łącze innym, zgłasza mi ten fakt i ja pozwalam na takie działanie za niewielką dopłatą. Ale zapytaj czy jest taka możliwość, ewentualnie możesz udostepnić poprzez ruter swoje łącze innym, ale wtedy twój komputer chodziłby jako serwer ciągle i musiałby być włączony aby inne miały neta (kabel sieciowy podłączony go komputera i udostępniamy łącze, a kolejnym kablem podłączamy ruter i od niego inne komputerki kablem albo radiowo).

Jeżeli dostawca stosuje “wygaszanie” pakietu na pierwszym urządzeniu jak napisał jacekhe to nic nie zrobisz i zostaje Ci tylko postawienie komputera jako serwer.