Sieć bezprzewodowa - wystarczą tylko karty WiFi?

Witam serdecznie!

Czy do stworzenia sieci bezprzewodowej w mojej miejscowości wystarczy mi “pudełko” kart Wifi?

Bo AccesPoint łączy sieć kablową z bezprzewodową (ewentualnie ma jeszcze router) a mi chodzi o komunikacje między użytkownikami, czy nie potrzebuje nic więcej i karty będą się same z sobą komunikować (po skonfigurowaniu)? (ewentualnie AP dla przedłużenia zasięgu)

jest taka możliwość?

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

nie.

AccessPoint jak sama nazwa wskazuje jest punktem dostępowym dla bezprzewodowych kart sieciowych pracujących w trybie “Infrastructure”.

zazwyczaj AccessPointy zawierają też interfejs sieci przewodowej, ale formalnie nie jest to konieczne, bo poszczególne urządzenia mogą być używane np. wyłącznie jako komórki w większej sieci używającej WDS. wtedy wystarczy, żeby tylko jeden AP miał wyjście na świat.

same karty sieciowe w trybie “Ad-Hoc” mogą połączyć się maksymalnie we cztery na raz.

czyli taka sieć bez żadnych innych dodatkowych urządzeń to max 4 komputery z kartami (np.) PCI ? i nic więcej

potrzebujesz kart wi-fi działających w trybie ad-hoc. (pełniący funkcję AP) do 4 komputerów jednocześnie - to prawda. warto jeszcze dodać o ograniczonym zasięgu kart wifi (bez dodatkowych anten).

Na kablu ethernet 4 komputery + radiowo… ale ile sztuk to niewiem

ja mam na kablu 1 stacjonarny a na radiówce 3 laptopy

przede wszystkim DLink DWL 510 więc mają taką funkcję :slight_smile:

każda karta wifi ma funkcję łączenia się ad-hoc, ale żadna nie przeskoczy ograniczeń standardu, czyli 4 komputerów w jednej grupie ad-hoc.

dobre i te 4… :wink: