Sieć bezprzewodowa - wystarczą tylko karty WiFi?

(Alan Elektro) #1

Witam serdecznie!

Czy do stworzenia sieci bezprzewodowej w mojej miejscowości wystarczy mi "pudełko" kart Wifi?

Bo AccesPoint łączy sieć kablową z bezprzewodową (ewentualnie ma jeszcze router) a mi chodzi o komunikacje między użytkownikami, czy nie potrzebuje nic więcej i karty będą się same z sobą komunikować (po skonfigurowaniu)? (ewentualnie AP dla przedłużenia zasięgu)

jest taka możliwość?

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

(Mrooveq) #2

nie.

AccessPoint jak sama nazwa wskazuje jest punktem dostępowym dla bezprzewodowych kart sieciowych pracujących w trybie "Infrastructure".

zazwyczaj AccessPointy zawierają też interfejs sieci przewodowej, ale formalnie nie jest to konieczne, bo poszczególne urządzenia mogą być używane np. wyłącznie jako komórki w większej sieci używającej WDS. wtedy wystarczy, żeby tylko jeden AP miał wyjście na świat.

same karty sieciowe w trybie "Ad-Hoc" mogą połączyć się maksymalnie we cztery na raz.

(Alan Elektro) #3

czyli taka sieć bez żadnych innych dodatkowych urządzeń to max 4 komputery z kartami (np.) PCI ? i nic więcej

(Technik Elektro) #4

potrzebujesz kart wi-fi działających w trybie ad-hoc. (pełniący funkcję AP) do 4 komputerów jednocześnie - to prawda. warto jeszcze dodać o ograniczonym zasięgu kart wifi (bez dodatkowych anten).

(Itq5) #5

Na kablu ethernet 4 komputery + radiowo.. ale ile sztuk to niewiem

ja mam na kablu 1 stacjonarny a na radiówce 3 laptopy

(Alan Elektro) #6

przede wszystkim DLink DWL 510 więc mają taką funkcję :slight_smile:

(Mrooveq) #7

każda karta wifi ma funkcję łączenia się ad-hoc, ale żadna nie przeskoczy ograniczeń standardu, czyli 4 komputerów w jednej grupie ad-hoc.

(Alan Elektro) #8

dobre i te 4.. :wink: