Sieć bezprzewodowa

Mam problem z aktywnością sieci bezprzewodowej. W okienku ze stanem sieci znajduje się kolumna po jednej stronie są pakiety wysłane (których liczba mi ciagle rośnie)a po drugiej pakiety odebrane, których liczba jest 0. Na pendrivie pali się tylko jedna lampka. Co zrobić żeby z rotera dochodził do mnie sygnał ??? Tydzień temu jeszcze działało i nagle się popsuło…

a jak daleko jesteś od anteny dostawcy jaki masz link quality, signal strength i low noise?

Antena jest w pokoju obok :] Szybkośc 24mb/s a signal strenght 3 kreski na 5

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale pracujesz na laptopie? tzn antena z rutera jest obok?

Ja pracuje przy pececie… roter jest w drugim pokoju który wysyła sygnał do laptopa i mojego komputera. Na laptopie interneyt działa ok.

jeżeli znasz adres bramy to puść pinga z parametrem -t czas odpowiedzi powinien byc w tym układzie poniżej 1 ms, jak jest inaczej to spróbuj przenieść pc ta w inne miejsce czasem metr w różnicy ustawienia pomoże napisz jaki masz wynik pinga

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 22:43

i jeszcze jedno ilu użytkowników korzysta z tego rutera bo może ktoś go “przydusił” ilością ściąganych pakietów zależy jakie jest łącze albo jeśli nie jest zabezpieczony to macie “dzikiego” klienta

jest zabezpieczony roter… korzysta z niego tylko 2 użytkowników

–jak to zrobić???

adres bramy znajdziesz w ustawieniach sieci bezprzewodowej start-panel sterowania - połączenia sieciowe-połączenia sieci bezprzewodowej-właściwości-protokół internetowy tcp/ip i tam ww właściwościach znajdziesz adres bramy domyślnej np 192.0.0.1 i puść pinga / np ping 192.0.0.1 - t / i poczekj chwile poczym wćiśnij ctr+c i odczytaj czas w milisekundach i liczbę utraconych pakietów powinno być <1ms i 0 utraconych pakietów a jeszcze jedno wyłącz laptopa i sm wejdź do internetu czy się coś zmieni

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 23:03

acha aby puścić pinga wpisz start-uruchom w okienku uruchom wpisz komende cmd i tam wpisz pinga z parametrem, który Ci podałem

nic się nie zmieniło dalej tak samo

ale jaki masz wynik pinga bo to jest ważne

da się to jakoś inaczej bo internet mi chodził ale nagle się coś zepsuło więc to chyba nie jest to a siec jest zabezpieczona. Problem w tym że ja tylko wysyłam pakiety a ich nie odbieram.

Pewnie masz złe klucze wpisane