Sieć blokuje stronę internetową

Cześć. Od jakiegoś roku mam problem ze stroną www.ebilet.pl. Strona nie chce się uruchomić, gdy jestem podłączony do sieci domowej. Problem znika, gdy przełączam się na internet z telefonu. Dotyczy to wszystkich przeglądarek i urządzeń w domu, jeśli są podłączone do sieci domowej - próbowałem na różnych telefonach i laptopach. Nie używam żadnej dodatkowej zapory sieciowej - gdzieś kiedyś przeczytałem, że jako antywirus wystarczy Windows Defender, dlatego nic dodatkowego nie mam. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Mógłbyś podrzucić screen? Jest jakiś komunikat?

Zmień serwer DNS na Quad9 → YouTube (podstawowy 9.9.9.9, zapasowy 149.112.112.112)
Poradnik do Chrome → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo

o! to! to!

Wybaczcie, ale zaszły nieoczekiwane okoliczności i dopiero wracam. Zmiana DNS na Quad9 rozwiązało problem na laptopie, na którym to zrobiłem, oczywiście na reszcie urządzeń nadal występuje. Dla przykładu, na telefonie jest komunikat:

Ta witryna jest nieosiągalna

Sprawdź, czy w adresie www.ebilet.pl nie ma błędu.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Sprawdź na połączeniu mobilnym (Wi-Fi w telefonie wyłączone). Jak ruszy to problem być może jest w routerze i może trzeba go sflaszować za pomocą np. portu serwisowego by pozbyć się z niego malware, co przeżywa przywracanie ustawień fabrycznych/uaktualnienie/wgranie OpenWRT.

Android 9 i nowszy niby ma tryb Prywatnego DNS i można tam też ustawić Quad9 (dns.quad9.net):

W Mull chyba można używać DoH: Mull | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/r8nc41/steps_to_enable_doh_dnsoverhttps_in_firefox/

1 polubienie

Że to coś z routerem to byłem pewien, ponieważ, tak jak napisałem w pierwszym poście, na internecie z telefonu chodzi normalnie. Cóż, zastanowię się, czy coś z tym robić. Router mam na strychu i on rozprowadza sieć po pomieszczeniach. Jako że WiFi przez strop traci 75% prędkości, a w ścianach mam kontakty na kabel Ethernet, to kupiłem zestaw WiFi Mesh z TP-Link. Chodzi super, ale np. gdy zabraknie prądu, coś się stanie z dostępem do Internetu itd., to serio zawsze drżę, czy to wszystko nie padnie, bo strasznie długo to wszystko wstaje, nie chcę nic popsuć, a na laptopie dostęp do tej strony już mam.

To może być w sumie kiepski DNS operatora.

Coś jak w UPC/Play z wejściem na np. forum.mediaswiat.pl (Operator chyba nic nie zrobi a forum raczej bezradne) lub Archive.is i konflikt z CloudFlare (jedni zwalają na drugich).

Jak ogarniasz ustawienia strychowego routera to testowo można w nim ustawić też Quad9 i zobaczyć czy po ponownym połączeniu już każdy smartfon będzie używał Quad9.

Jedynie może być lipa, jak zablokowali port 53 (wtedy jak Mesh nie ma DoT lub DoH to pewnie też polegnie).

Jeśli nie masz wiedzy jak zrobić to w routerze (co nie jest takie trudne :wink: ) to ustaw DNS na swoich urządzeniach tak jak napisał @krystian3w. Dorzucę tylko dodatkowo poradnik do iPhone. :slight_smile:

Wiele routerów umożliwia zmianę DNS w swoim menu, wtedy nie trzeba nic zmieniać na urządzeniach podłączonych do LAN (o ile mamy włączone DHCP, a zapewne tak jest).
Np. coś takiego:

Co to za router?

Czasem nawet da się bez wymuszania DHCP (chyba D-Link tak ma).

Ale może być to bieda router (bez DoT/DoH) i operator blokujący port 53.

Cześć. Trafił mi się wypadek i dopiero wracam do żywych. Router to HALNY HL-4GMV. Problem w pewnym sensie rozwiązał się sam, bo dali mi nowy router. Zauważyłem, że na jednym z jego portów prędkość zatrzymuje się na 100 Mb/s. Problem był ponoć znany i dotyczył gniazda LAN1, które blokowało router, jeśli podłączyło się do niego urządzenie, które obsługiwało do 100 Mb/s. Tak było kiedyś w moim przypadku, bo podłączyłem do LAN1 dekoder nc+. Wtedy procedura była taka, że do LAN1 wkładało się coś co obsługiwało do 1 Gb/s i po resecie wszystko śmigało. U mnie jednak zablokowało się na LAN3. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, jak się okazało odcięło mnie od Internetu. Technik przyszedł, bo nie mogli tego zdalnie przywrócić, przy okazji sprawdził, że z tym LAN3 jest problem i dał mi nowy, lepszy model. Teraz strona mi działa, nie mam żadnych blokad.

Dzięki za pomoc.

1 polubienie